Rubriky
Android autorádia

levné autorádio Isudar T72 – osobní zkušenost

ZÁVĚREČNÉ ROZHODNUTÍ

Poté, co mi autorádio několikrát přes noc úplně vybilo i zcela novou autobaterii ☹️, a já jsem bez nastartování přes startovací kabely nemohl své VW CC používat 😡, jsem si našel a v několika různých videorecenzích i postupech instalace potvrdil, že se musí rozpojit červeno-oranžové kabely, čímž bude můj problém vyřešen.

Spojku na tomto červeno-oranžovém káblíku je nutné rozpojit, já jsem si pak ještě koncovky raději zaizoloval aspoň obyčejnou elektrikářskou lepící páskou.

Tuto párminutovou pomoc mi ovšem odmítl poskytnout dříve než za 4 dny můj autoservis, kde už jsem přitom v posledních letech nechal cca 100 tisíc korun, a to i přesto, že jsem díky jejich chybnému zapojení autorádia byl bez auta 😡. A to jsem jim poslal i video s uvedením minuty, ve které je rozpojení kabelů jasně popsáno a ukázáno 🤔.

Takto vypadá díra po původním obrovském originálním autorádiu, která se ale hodí na tu šílenou změť kabelů 😎.

Naštěstí jsem našel jiný blízký autoservis, který mi byl ochoten u toho „svítit“, nechtěl jsem pochopitelně při vyndávání autorádia něco urvat. Tak jsem si tedy autorádio pod dohledem automechanika postupným „vytrháváním“ z palubní desky oddělal, rozpojil jsem káblíky, zaizoloval jsem si je, autorádio nacvakl zpět, a problém byl za chvilku vyřešen 😎.

Zatímco čínské autorádio je v podstatě jen takový o kousek širší tablet 👍.

Od té doby nemám žádný problém, autorádio se chvíli po vyndání klíčku samo vypne, a po nastartování samo zapne 😊.

Autorádio mi drží v palubní desce jen za pomoci těch červeně označených čudlíků, žádné šrouby.

Pořízení levného čínského autorádia Isudar T72 již tedy mohu s čistým svědomím doporučit, jen ho musí instalovat šikovný člověk, který si umí najít správný postup.

V palubní desce jsou ty červeně označené otvory, do kterých se autorádio jen zacvakne.

Chcete-li jiný model autorádia než ten níže pro VW CC (eShop k němu v ceně rovnou přidá i příslušný rámeček), stačí si po kliknutí na níže uvedený odkaz kliknout na stránku eShopu, a tam si najít stejný model autorádia, ve kterém ale bude v názvu přesně váš model auta (například Škoda Octavia, atd.).

Pokud byste s nákupem potřebovali pomoci, napište mi sem dolů do komentářů, nebo přes soukromou zprávu na Messenger.

Jarek Jesenský

tento model jsem si na AliExpress.com koupil: ISUDAR T72 QLED Android 10 Car Radio For VW/Volkswagen/Passat B7 CC B6 Car Multimedia RAM 6GB CANBUS Camera DSP GPS DVR No 2din

69 reakcí na „levné autorádio Isudar T72 – osobní zkušenost“

Napřed si tak jako na mobilu stáhnu prstem horní lištu, tam je vlevo nahoře čtvereček, který zobrazí otevřená okna.
Chytím za horní okraj 1. okno (třeba Mapy.cz), dám ho do levého prostoru displeje, a následně se mi nabídne které z oken chci ťuknutím potvrdit do pravého okna displeje.

Dobrý den měl bych takový dotaz autorádio jsem nainstaloval a všechno fungovalo až do té doby než jsem nedopatřením dal tovární nastavení a vymazala jsem i spousta aplikacích které tam byly máte možnost je někde sehnat nebo víte kde by se daly tyto aplikace stáhnout a nainstalovat. Děkuji.

Teoreticky bych doufal, že tak jako v mobilu nebo tabletu, bude také v autorádiu po restartu do továrního nastavení čistý systém, ve kterém je vše potřebné.

Pokud v autorádiu mimo čistý operační systém Android nic jiného není (ani uložené nikde v paměti?), zkuste napsat prodejci do chatu, na AliExpress mám za ty roky zkušeností, že pokud e-shop mezitím neskončil, tak že vcelku reagují a mají snahu pomoci.

Dobrý den, mám podobné rádio A-Sure a z Can bus se mě otevření zadních dveří ukazují na obrazovce obráceně. Nevíte někdo co s tím?

Tak to zkusím již jsem psal i na ISUDAR ,ale odpovědi přicházejí nepravidelně. Ještě dotaz kde si mohu uložit hudbu aby mi hrála ve složce music. Používám stejný Launcher Agama ( velmi pěkný) a ještě dotaz já mám zapojenou přední kameru kterou jsem si k tomu zakoupil a v článku píšete že máte kontrolu čidel. Kde to najdu. Děkuji.

Kameru v CCčku nemám ani jsem si ji nedokoupil, takže jediné co mi toto autorádio dělá je, že když couvám, zčerná celá obrazovka a ztiší se hudba, abych slyšel pípání čidel.

Protože v autě používám bezplatnou verzi Spotify s milióny skladeb přesně dle mých preferencí (mám tam internet přes WiFi ze SIMky T-Mobile Chytré auto), naštěstí už nemusím do autorádia přesunovat desítky giga hudby jako jsem to dělal po mnoho předchozích let, a ani jsem to ještě nezkoušel.

Kdybych si někdy chtěl v autě přehrávat vlastní MP3, spíše bych si je přinesl na USB flash disku a připojil k autorádiu, než abych to z něj nahrával do interní paměti autorádia.

Tak dík za informace. Dneska mi prodejce zaslal kompletní nahrávku do autorádia takže půjdou všechny aplikace co zmizely. Mi při couvání rádio hraje normálně( asi autem ). S hudbou jsem to vyřešil stejně budu mít chytré auto, což je super nápad. Děkuji.

Zdravím ještě dotaz k čemu slouží Canbus? Viděl jsem spoustu videí kde se nastavují loga ale nic víc nevím. Máte s tímto nastavením nějaké zkušenosti?

Rád bych upřesnil, že jsem jen běžný dlouholetý uživatel auta, žádný automechanik ani elektrikář 😎, takže mohu jen citovat Wikipedii:
„CAN (Controller Area Network) je sběrnice, využívaná nejčastěji pro vnitřní komunikační síť senzorů a funkčních jednotek v automobilu, z čehož plyne také použití pro automobilovou diagnostiku.“

Logo VW po startu autorádia jsem si z interní paměti autorádia zkusil nastavit a dopadlo to tragicky (běhá mi tam jen nějaký rozkostečkovaný obrázek 🙄), ale nebylo to pro mne důležité (narozdíl od několika dní, kdy jsem kvůli autorádiem vybité autobaterii nemohl jezdit 😥), tak jsem to zatím neřešil.

Každopádně co se týče komunikace autorádia s autem, tak jsem z displeje před řidičem ztratil info o tom jaký mobil mám přes Bluetooth připojený (což bych ještě přežil), ale také se mi po instalaci autorádia z displeje ztratila informace o dojezdu kilometrů při aktuální spotřebě paliva, což už je horší 🤔.

Takže ještě mám rozhodně co ladit, nebo to nejlépe budu muset svěřit autoelektrikáři, až na nějakého šikovného pro VW CC a čínská autorádia narazím 😎.

Dobrý den, děkuji Vám za výborný článek! Rádio se mi líbí a díky Vám mám dopředu zodpovězenu většinu otázek, které jsem měl. Ještě bych chtěl poprosit o následující informace:
1) Jak přibližně dlouhý je start rádia po rozpojení červeno-oranžového drátu? Taky bych rád ráno nastartoval, ale obávám se, že studený start rádia může být dost dlouhý oproti probuzení.
2) Mám superb 2 a na isudaru mají vtipně verze pro passaty a octavie 2 a superb jsem nenašel. Když jste rádio instaloval, vkládal jste rádio do jejich rámečku nebo je to celé jeden kus? Dle fotek to vypadá, že to jsou dvě části a že by šel použít rámeček jiného výrobce + rádio isudar pro octavii 2 nebo passat.
3) Také bych nerad přišel o zobrazení o dojezdu km jak uvádíte. Proto bych chtěl poprosit o info, pokud se Vám problém podaří vyřešit.
Díky moc a ať rádio dobře slouží

Děkuji Vám za ocenění recenze, těší mne pokud tím zájemcům o lepší autorádio pomohu s rozhodováním.
1️⃣ Až budu v autě zkusím to stopnout, ono samozřejmě chvíli trvá než se spustí celý operační systém Android, ale osobně mi to ještě nikdy pocitově nevadilo.
Přiznávám že možná při vědomí toho, jak luxusně velký mám displej za tak neuvěřitelně málo peněz (oproti originálním autorádiím), kdybych měl autorádio za desítky tisíc korun, pak by mne asi štvala každá sekunda zpoždění startu autorádia po nastartování 😎.
2️⃣ To autorádio Isudar má tělo přístroje univerzální, a výrobce rovnou k němu dodává originální rámečky na všechny známější modely aut.
Ideální je napsat rovnou tomu e-shopu na chat jako jsem to udělal já, když jsem chtěl mít jistotu, že mnou objednaný model autorádia s rámečkem je na VW CC (mám verzi po faceliftu), a ne na starší VW Passat CC (kdyby se to náhodou lišilo).
3️⃣ Jasně, jakmile se v čemkoliv pohnu, doplním to sem 😊.

Zdravím, fungují tedy na rádiu parkovací čidla nebo to bude jen pipat a nebude ukazovat? Potom mě zajímá jestli reaguje na ovládání na volantu. Děkuji

Po první instalaci jsem na malé části toho obrovského displeje viděl i zobrazení parkovacích čidel (velká část zřejmě počítá se zobrazením přední či zadní kamery a neroztáhne se 😥), takže to funguje.

Pak když jsem řešil jak zajistit aby se mi nevybíjela baterie jsem rozpojil ten jeden káblík, a zaprvé se mi přestaly zobrazovat čidla na displeji 🙄, a zadruhé se mi na displeji vedle tachometru přestal zobrazovat typ mého přes Bluetooth připojeného mobilu (což mi naštěstí v ničem nevadí).
Takže náprava do 100% stavu by byla na někom šikovnějším než já 😎, nebo nejlépe autoelektrikáře co se nebojí čínských autorádií 🤔.

Ano, z volantu funguje ovládání rádia (přepínání stanic zleva doprava), stejně jako hlasitost rádia, hudby nebo videa (nahoru a dolů).
Kdyby Vás napadly jiné funkce, tak někdy otestuji 😊.

To jo, ale problém je, že těch možností nastavení různých variant CANBUS je v autorádiu spousta, a nikde jsem nenašel, které má být konkrétně pro můj model auta (VW CC po faceliftu).

Takže je to o metodě pokus-omyl a kolik času i nervů na to kdo má 😎.

Mně na autorádiu funguje vše zásadní co potřebuji, tak si užívám krásný velký displej, a detaily neřeším 😊.

Prosím o radu.
Zakúpil som si podobné autorádio „HOXIAO“.
Nainštaloval som Agamu,ale napriek jej zatrhnutiu v predvolených aplikáciach ako vstupná obrazovka,na autorádiu dvrdohlavo beží pôvodný launcher od výrobcu a Agama sa spustí len po kliknutí na aplikáciu.

Tady jsou spíše uživatelé autorádia Isudar kde Agama funguje v pohodě.
Zkuste přes e-mail na Google Play nebo přímo z aplikace napsat autorům Agamy, kteří mají zkušenost s více modely různých značek autorádií.

Píšu o tom přece v článku, je tam dokonce i screenshot, kde je to vidět.

Jen jsem ještě RDS nestihl vyzkoušet, protože od chvíle nainstalování tohoto autorádia už poslouchám zásadně jen Spotify 😎.

Dobrý den.Dělal jsem na tomhle rádiu nastavení canbusu a vyskočila hláška ,že mám restartovat rádio.Mám teda dotaz jak?Plastovou tyčinku vložím do zdířky pod mic.a jen zmáčknu nebo držím?Děkuji za odpověď.

Ano, dělal jsem to „špendlíkem“ na vytahování šuplíčku pro SIM karty v mobilech, podržel pár sekund, a proběhl restart.

Jinak to jde i přes klasické tlačítko restart v Menu, tak jako je to v mobilech Android.

reset se ti nedaří, protože číňan namontoval desku blbe a mikrospinač je níž než otvor na reset. Kvůli tomu ti asi taky nepůjdou HW tlačítka… já to tak alespoň mám.

Dobrý den,

hrál jste si už nějak s nastavením canbusu, aby se zobrazoval parkovací asistent (tedy nejen pípání, ale i grafika)? Přemýšlím, že bych si tohle rádio koupil, ale nerad bych o tuhle funkci přišel (ale rozhodně nechci každé ráno startovat přes kabely).

Nemám teď čas to řešit, a naštěstí mi stačí intenzita pípání, takže to pro mne není žádná priorita.

Ale u mne ve Facebook skupině VW Arteon a Pasáž CC někdo zmínil že je spokojený s úplně stejným autorádiem od jiného výrobce, které vypadá lépe naprogramované a jsou k němu i kamery na 360°, mrkněte.

Ahoj,jasný,to jsem ti tam psal já..pokud budou další dotazy,rád zodpovím na zminované facebook skupině od admina..Čínskýma radiema se zabývám.Nyní čekám na t72ku.

Dobrý den, prosím Vás o radu, mám autorádio ( čína ) Bloomerang RK-7160G a potřeboval bych do něj nějakou kartu s mapou. Mám nějakou možnost, případně jaká by byla cena.
Děkuji S pozdravem pokyvm

Nerozumím proč byste si chtěl kupovat navigaci, když v chytrém Android autorádiu můžete používat bezplatné a vynikající aplikace jako Mapy Google či Mapy Seznam.cz?

I kdybyste v chytrém autorádiu neměl SIM kartu, tak si do něj můžete stáhnout offline mapy území ve kterém nejčastěji cestujete autem, a i kdybyste jel jen jednou za rok třeba do Chorvatska, tak si do autorádia můžete stáhnout offline také mapu celé této cesty.

Dobrý den.Chci se zeptat zda používáte android auto.Mám stejné rádio,ale při AA mi žádná navigace nemluví!V rádiu jsem nikde nenašel žádné nastavení zvuku(jak píšou na Face mixing) ani nemůžu najít factory settings.Děkuji za každou radu.

Android Auto nepoužívám, zatím jsem pro to nenašel ani sebemenší důvod, Vy ano?
Beru to tak, že vše co potřebuji mi běží v autorádiu (navigace, hudba, telefonování), a mobil během jízdy může odpočívat, nebo se dobíjet.
Android Auto chápu (možná špatně?) tak, že mám současně spuštěný mobil i autorádio, a posílám si z mobilu do autorádia to, co tohle autorádio umí i samo o sobě.
Tzn. mobil se mi zbytečně vybíjí, a autorádio potřebuje hodně operační paměti, aby zvládlo Android Auto.

Osobně bych viděl smysl použití Android Auto jen v hloupém originálním autorádiu přímo od výrobce auta, do kterého nejde nainstalovat například navigace Waze.

Budu rád za případné vyvedení z omylu 😎.

Ahoj, nevím jestli je to ještě aktuální, ale tak=e mám nějaký poznatek a dotaz (mám OCTAVIA II). Koupil jsem T72 přímo z ISUDARU s tím že ta moje má nahoře vlevo a vpravo otočné knoflíky. Trochu jsem si lámal hlavu jak zapojit spínání (+12V) zadní kamery – je to asi jedna z mála věcí na které ISUDAR v kabelech nemyslel a tak nemá konektor. Červený drát se připojí k hnědému který vede z rádia do krabičky CANBUS – poté dostane kamera napětí po zařazení zpátečky. Bylo tu dost příspěvků ohledně vybíjení baterie – ve svazku kabelů má T72 přímo tyto kablíky na konektorech a z výroby rozpojené. Nezapojil jsem je a nemám problém – vytáhnu klíček a rádio se vypne.
Měl bych ale taky nějaký dotaz jestli to někdo ví : Vše je v češtině, ale menu v nastavení je anglicky. Jde to lokalizovat do CZ? Dál bych potřeboval poradit jak se dostat do nastavení CANBUSU abych nastavil moje auto.

Děkuji Vám za poznatky z praxe 👍, češtinu bychom nejjednodušeji mohli do autorádia dostat tak, že požádáme e-shop o link na stažení update systému.

Mně autorádio ve VW CC funguje jak potřebuji, takže jsem zatím aktualizaci systému neřešil.

Budete-li to zkoušet, budu rád za info jak to dopadlo a případně odkaz na nový firmware.

Podpora přímo ISUDAR funguje velmi dobře (Anglicky) akorát jsou odpovědi podle časového posunu. Před chvílí mi odpověděli, že musím řádně nastavit typ vozu a CANBUS a mělo by se to aktualizovat a srovnat. Je rozdíl mezi ISUDAR WIN.CE (už jsem ho měl) a ISUDAR Android. WIN.CE nemá v balení CANBUS a po napojení kabelů auto hned pozná se okamžitě najede.
Vyzkouším a dám vědět. Jinak mám kompletní manuál pro T72 v češtině (udělal jsem si ho sám včetně obrázků), ale nemám žádné sociální sítě.

Ano, děkuji Vám, hned jsem ho zveřejnil ve výše uvedené Facebook skupině, tady bych se k tomu chtěl dostat o víkendu.

Další aktuální poznatek k T72. Pokud chcete propojit auto s CANBUSEM, nemusíte hledat typ CANBUSU. Nastavte RAISE a pak je důležité nastavit správně typ vozidla. U Škodovky se musí nastavit koncern VW, a potom vybrat typ (třeba Octavie) – DŮLEŽITÉ je vybrat rok výroby, je tam rozmezí a tak se musíte se svým autem trefit. Pokud se netrefíte, nic se neděje (ale nefunguje to) a zkuste jiný rok. Je důležité mít rádio on-line protože po potvrzení proběhne aktualizace. Po naběhnutí rádia si to vyžádá restart (stačí špendlíkem) a po opětovném naběhnutí už to funguje. Kdo je ale naučený že mu rádio ukazuje i otevřené dveře atd. to se nastavuje jinde. Na manuál v nastavení se chystám ale musí se vyfotit všechny menu a teď se mi do toho nechce.

Děkuji, poznamenám si co tam mám teď (když mi většina toho co potřebuji funguje 😎) a zkusím to, protože online jsem při nastavování autorádio ještě určitě neměl, a také se mi určitě žádný update nestahoval.

Všimnul jsem si že se potýkáte s řešením skřípání oken atd. Nemám fb tak to písnu sem. Je to sice dražší řešení ale dobré řešení : https://www.solutech.cz/cs/asq . V obchodech jsem to neviděl ale dá se to objednat u nich. Je třeba počítat s vyšší cenou. Osobně jsem vyzkoušel ASQ32 a ASQ500G a nemůžu si stěžovat.

Ahoj, prosím tě nevíš kde by mohl být problém u mne. Při telefonování mě vtom někdy úplně skrčí a jde slyšet fakt špatně. Který to je konektor vzadu co tohle řeší?
Díky

Ahoj, to je otázka jak to používáš (počítám že máš T72). Jsou tři možnosti. 1. pokud máš simku telefonu ve slotu autorádia, tak je připojená kabelem zezadu, ale to buď funguje nebo nefunguje vůbec. 2. Telefon je připojený přes bluetooth – tady žádný kabel není. 3. Připojuješ telefon kabelem přes USB a přes kabel co je vzadu. Nevím co používáš za telefon, nicméně to kabelem spíše nebude. Zkus napárovat a použít jiný telefon. Pokud nemáš rádio on-line, tak také zkus aktualizaci rádia. Jinak O2 jsem dnes koupil nabíjecí simku Go za 300 a má 15Gb dat co stačí ne všechny aktualizace a ještě hodně zbude. Používáš mikrofon v rádiu nebo ho máš vytažený ? Napiš sem jestli to pomohlo.

Dobrý den prosím vás chtěl jsem se zeptat mě přestal fungovat vestavěný mikrofon a po celou dobu fungoval.Zapojoval jsem zadní kameru a od té doby nefunguje i po továrním nastavením nevíte co stim.diky

Zdravím,nedaří se mně zapojení zadní kamery,jako kdyby scházel kabel na sepnutí,neví někdo co s tím,je to T72.
Díky

Proč jejich na webu zveřejňujete svůj e-mail, který pak využijí všichni spameři na své nezákonné aktivity?
Vždy výše máte odkaz na stažení? 🤔

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaký způsobem na tomto rádiu funguje RDS? Hlavně funkce AF a TA. Jestli se rádio samo přelaďuje na silnější, v případě horšího signálu. A jestli se přeruší přehrávání mp3, když jsou vysílány dopravní informace. Předem děkuji.

Zdravím,prosim o radu jak zapojit zadní original kameru do radia isudar t72 bez tahaní nového kabelu ( je nějaká přechodka?) vozidlo passat b7 2013 děkuji

Dobrý den. Nemáte náhodou problém se silou signálu 4G? Po vloženi SIM karty do slotu, mám signál poloviční. Na telefonu je plný. Dá se signál nějak posílit?

SIMkartu autorádia jsem bohužel nestihl vyzkoušet, a CCčko jsem právě prodal 😥, měl jsem autorádio napojené na Wi-Fi z Chytré auto (kniha jízd, hlídání auta přes GPS, …), a signál byl v pohodě, i když je zařízení zapojené až dole v OBD portu.

Zdravím, nevíte, co udělat, aby zase fungovaly dotyková tlačítka na levé straně autorádia? Musel jsem udělat nový tovární reset a od té doby nereagují. Děkuji.

Zdravím, nemáte někdo zkušenost po vložení Sim do slotu je signál na oznamovací liště šedý (neaktivní) i když je sim aktivována v menu ale data nejedou. Může to být tím že je to 4g+ a ne 4g? Děkuji

Zdravím, po vložení sim card nejdou data, nelze i přepnout na simcard 2. Podle návodu Isudar na yt nemůžu povolit sim2, karta O2 nevím zda je rozdíl třeba v 4g a 4g+. Isudar t72, děkuji.

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem jste protáhl kabely USB + sim do přihrádky u spolujezdce. Mám sice Passata B6, ale snad není přihrádka jiná než u CC. Děkuji. Marek T.

Ahoj. Koupil jsem také Čínu, ale podofo a3049. Nejde mi potvrdit nastavení mikrofonu v EngineerMode. Po potvrzení a ukončení modu se vrátí hodnoty na původní. Mikrofon skoro nesnímá a má dost šumu v okolí. Nevíš kde co ještě nastavit?

Dobrý večer
Kúpil som si Isudar do Fordu mám slabý príjem rádio staníc. Ako sa to dá zlepšiť. Ďakujem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *