Rubriky
příslušenství sluchátka

Bluetooth sluchátka Lenovo X3 PRO s technologií Bone Conduction

Normálně se Bluetooth sluchátka s technologií Bone Conduction v Česku pohybují kolem pro mne nepřijatelných 1.500 až šílených 4.500 🙄 korun, takže když jsem je našel v akci za méně než 400 korun, neváhal jsem ani minutu 😎, a po dnešním praktickém testu (z hodinek Samsung Watch4 jsem si společně s měřením sportovní aktivity pustil také online přehrávání mých oblíbených písniček z YouTube) naprostá spokojenost 😊.

Po prvních dnech co mám sluchátka Lenovo X3 PRO doma mohu říct, že jde o kvalitní výrobek dobré značky, a že jsou to skutečně příjemně lehká sluchátka (jen 26 gramů!) která člověk neztratí (narozdíl od malých „pecek“ do uší) nejen proto že drží zhora za ušima, ale také díky tomu že je mám kolem krku.

volné vnitřní ucho u technologie Bone Conduction je za mne geniální vynález, který mi po dlouhých desítkách let problémů (bolesti a pocení uší) konečně umožnil používat sluchátka

Sluchátka Lenovo X3 PRO mají perfektní zvuk i bez nutnosti si něco strkat dovnitř uší (z čehož mne vždy po nějakém čase začaly ty uši bolet), okamžité a bezproblémové spárování přes Bluetooth s hodinkami Samsung Watch4 (a samozřejmě i mnoha jinými značkami hodinek, mobilů, tabletů, atd.), plus pěkné balení v pevné krabiček včetně nabíjecího kabelu a návodu k obsluze.

Bluetooth sluchátka Lenovo X3 PRO Bone Conduction

U sluchátek Lenovo X3 PRO mne potěšilo jednoduché ovládání jednou rukou pro zesilování i zeslabování (viz tlačítka ➕ a ➖ na úvodní fotografii), pro posun na následující i předchozí skladbu, zapnutí a vypnutí, nebo rychlé stopnutí přehrávání pro případ, že se s někým chcete pobavit.

Obecně u technologie Bone Conduction (zvuk vnímáme přes lícní kost 👏) všech sluchátek oceňuji především bezpečnost, protože i když poslouchám hudbu, pořád slyším také vše kolem, narozdíl od nezodpovědných chodců, pejskařů, cyklistů atd., kteří s klasickými sluchátky v uších absolutně netuší, co se kolem nich děje 🙄, a zbytečně tak dochází k různým střetům například s auty, a pak vážným zraněním i úmrtím 😥.

pro přepravu jsou sluchátka Lenovo X3 PRO dobře zabalená

Bezpečnostní okénko:

Pro bezpečnost považuji za užitečné, že z chytrých hodinek s eSIM jde třeba v případě pádu (např. cyklista spadne někam dolů pod silnici, kde ho nikdo neuvidí 😥) jedním zmáčknutím tlačítka zavolat na několik přednastavených kontaktů a poslat jim automaticky svou polohu podle GPSky.

Kdyby sportující člověk nedejbože skončil po nějakém větším pádu v bezvědomí, mohou chytré hodinky s eSIM a s detekcí pádu samy automaticky na několik přednastavených kontaktů poslat SMSku se svou polohu podle GPSky.

sluchátka Lenovo X3 PRO jsou k dispozici také v bílé barvě

Jedinou výtku mám u těchto sluchátek k tomu, že nechápu jak ještě může někdo do nových moderních výrobků montovat starý microUSB konektor 🤔, místo dnes (po 9 letech od uvedení na celosvětový trh) snad již naprosto standardního USB-C? 🙄 Znamená to vozit s sebou zbytečně vždy o jeden kabel navíc, protože všechno ostatní už máme na USB-C, za ty parádní peníze jsem se s tím však smířil 😎.

Parametry sluchátek Lenovo X3 PRO:

  • Bluetooth verze 5.3
  • Doba přehrávání až 7 hodin
  • Doba nabíjení: cca 2 hodiny, za 30 minut rychlé dobití na 80 %
  • Kapacita baterie: 135 mAh
  • Voděodolnost IP56, tj. částečná ochrana před prachem, a ochrana proti intenzivně tryskající vodě (nevadí déšť, ale nejde s nimi plavat)
  • Dosah Bluetooth až 10 metrů ve volném prostoru

Konečně už tedy žádné tahání velkého a těžkého mobilu s sebou (když mám na inline bruslích jen kraťasy a tričko), pro telefonování, monitorování sportovních aktivit (trasa podle GPS, tep, rychlost, vzdálenost, …), sledování aktuálního počasí, a přehrávání online hudby z mých Oblíbených písniček na YouTube (což Android aplikace Spotify v hodinkách bohužel neumí), stačí jen chytré hodinky s eSIM a tato sluchátka 🥳.

Sluchátka Lenovo X3 PRO jsem si koupil zde:

Lenovo X3 PRO Bone Conduction Bluetooth Headphones Sport Running Headset Waterproof Wireless Earphone for Cycling Driving

Pokud byste ke sluchátkům Lenovo X3 PRO (pozor na záměnu se sluchátky nižší verze Lenovo X3 bez „PRO„!) měli jakékoliv dotazy, nebo jste s nákupem potřebovali pomoci, napište mi sem dolů do komentářů.

Před 19 dny měla baterie sluchátek 70 % kapacity, mezitím jsem je používal celkem cca 3 hodiny, jinak byla sluchátka vypnutá, a baterii pořád zbývá 30 %.

Jarek Jesenský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *