Rubriky
Android hodinky

WhatsApp konečně i na hodinkách Samsung Watch4 a Watch5

Protože se toho u sebe snažím mít co nejméně např. při venčení se psy 🐾 či při bruslení na inlinech 🛼, jsem rád za každou aplikaci v hodinkách s eSIM, která mi umožní s sebou ven netahat velký a těžký mobil, a teď už mám v hodinkách i WhatsApp 😎.

Když mne venku napadne nějaká myšlenka, je samozřejmě nesmysl se to pokoušet na miniaturní klávesnici hodinek psát, proto používám aplikaci Záznamník, která nahrané poznámky po příchodu domů automaticky sesynchronizuje s mobilním telefonem, kde si ji pak nechám přepsat do textu.

Android aplikace Záznamník v obchodě Google Play

Teď díky aplikaci WhatsApp přibyla ještě druhá možnost rychlého záznamu poznámky, tj. nahrát si zprávu na WhatsApp v hodinkách, a poslat si ji na WhatsApp v mobilu, protože to je v mém případě jiné telefonní číslo, aby mne venku při relaxaci neobtěžoval nikdo mimo rodinu.

Aplikace WhatsApp je na mobilu zatím v beta verzi (která se musí stáhnout do mobilu i do hodinek), ale už teď funguje velmi dobře a svižně, všechno včetně instalace je česky, takže není co řešit.

potvrzení žádosti v beta verzi aplikace WhatsApp

V mobilu mám 2 různé SIM karty a tedy 2 různé WhatsApp účty, do hodinek se mi automaticky propojil ten první (aniž bych využil nabídky propojení s WhatsApp účtem přes QR kód či přímo zadáním telefonního čísla). Trošku jsem se obával, aby WhatsApp na hodinkách nefungoval jen přes Bluetooth propojením s mobilem, ale naštěstí už jsem z hodinek poslal zprávu z WhatsApp aplikace i z venku bez mobilu a příjemci přišla 😊.

Nalevo je klávesnice pro psaní v aplikaci WhatsApp na hodinkách Samsung Watch4, ale i tato klávesnice naštěstí umožňuje text v češtině nadiktovat – viz ikonka mikrofonu.

Po instalaci se do hodinek automaticky stáhnou nedávné konverzace z aplikace WhatsApp na telefonu, a pak už na hodinkách stačí jen úplně stejně jako v mobilu kliknout na danou konverzaci, a buď napsat jen rychlý vzkaz z přednastavených textů a smajlíků, nebo nahrát hlasovou zprávu (což je pro delší zprávy jistě nejrychlejší a nejpohodlnější), případně jde napsat nebo nadiktovat zprávu také klasicky pomocí klávesnice.

Jak často hodinky Samsung Watch4 nabíjím?

Dobíjím v podstatě každý den tak jako u svého mobilu Samsung Galaxy S20 Ultra 5G (což je můj pracovní nástroj, a je v průměru zapnutý více než 7 hodin denně včetně víkendů), takže jsem zvyklý.

Z procent využití baterie je vidět, že pro mne ultra užitečné funkce typu vždy aktuální počasí a možnost placení hodinkami mají zcela minimální spotřebu. U hodinek Samsung Watch4 bez LTE (připojení k internetu přes vlastní telefonní číslo na eSIM) lze předpokládat, že budou mít o téměř 14 % delší výdrž než moje hodinky, tzn. kromě ceny není žádný racionální důvod si hodinky bez SIMky kupovat.

Samozřejmě že až budou za rozumnější cenu hodinky Samsung Watch6 (opět s otočnou lunetou, Watch5 bez ní se mi nelíbí 😥, budou už také díky novému procesoru s delší výdrží, a navíc s novou funkcí sledování nepravidelného srdečního rytmu 👍), tak si je velmi rád pořídím, zejména kdybych se dostal na 2, a možná i 3 dny 🤔 bez dobíjení 😎.

Máte-li k tomuto příspěvku jakéhokoliv otázky, napište mi sem dolů do komentářů 😊.

Jarek Jesenský

2 reakce na „WhatsApp konečně i na hodinkách Samsung Watch4 a Watch5“

Jak uvádím v článku:
„V mobilu mám 2 různé SIM karty a tedy 2 různé WhatsApp účty, do hodinek se mi automaticky propojil ten první.“

Tzn. že minimálně originální aplikace WhatsApp pro hodinky zatím 2 různé účty nepodporuje, jedině tedy zkusit najít nějakou aplikaci třetí strany.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *