Rubriky
Android autorádia

levné autorádio Isudar T72 – osobní zkušenost

POKRAČOVÁNÍ č. 3:

⛔ Po šíleném zážitku se zcela vybitou baterií mého VW CC po dvoudenním stání na parkovišti už bych tohle autorádio nejraději vyhodil ☹️, kdyby ovšem nemělo tak nádherný velký displej 🥰, a velmi rychlý operační systém Android 👏. Všechno špatné je však k něčemu i dobré, takže jsem se po letech ježdění v tomto autě až teď dozvěděl, že bezklíčová klika dveří v sobě zámek ukrytý má 😎. Problém jsem zatím „vyřešil“ tak, že mám autorádio v režimu „letadlo“, s vypnutou Wi-Fi, a s nastavením „vypnutí po 2 hodinách“ (dříve to nejde 🤔), a z auta odcházím s tím, že autorádio je vypnuté pouze do pohotovostního režimu 🙄. Můj technik ze servisu mi stále tvrdí, že na mém modelu autorádia prý onen zásadní červeno-oranžový káblík na rozpojení není (?), přestože všechny recenze co jsem našel tvrdí, že právě jeho rozpojením automaticky dojde k vypnutí autorádia spolu s vyndáním klíčku ze zapalování 🤔, a tím se navždy vyřeší problém s vybíjením baterie 🙏.

✅ Konečně jsem si s již perfektně fungující GPSkou (evidentně pomohl restart autorádia) vyzkoušel navigaci Mapy.cz na delší trase (2x 45 minut), s přidáváním nových zastávek do jízdy, s hovory přes Bluetooth, s přepínáním na rádio i MP3 přes Bluetooth, s velmi užitečným rozdělením obrazovky na jakákoliv dvě okna (např. navigace a rádio), atd., a všechno úžasně šlape 😊. Navigace však zatím byla jen offline, ze stažených map, takže mé závěrečné doporučení zda tento levný čínský kousek koupit učiním až poté, co si ověřím plnou funkčnost online navigace pro mne naprosto zásadních Google Map a Waze.

možnost rozdělení displeje na 2 různé aplikace

✅ Na doporučení Matěj Klika jsem si stáhl a koupil (za pouhých 50 Kč jednorázově 👍) z Google Play nový parádní a hlavně zcela programovatelný Agama Launcher, který můžete vidět na přiložených screenshotech. Pro mne zase o důvod víc, být z tohoto autorádia nadšený 😊.

Agama Launcher může uprostřed zobrazovat logo libovolné značky aut, hodiny, rychlost auta, nebo třeba kompas 😎.

✅ Po manuálu většina uživatelů elektroniky sahá až v okamžiku nejvyšší nouze 😎, což jsem díky vybití autobaterie úplně domrtva byl 🙄, takže jsem si ho z webu výrobce stáhl. Vypadá na čínský standard velmi dobře, je anglicky, přehledný, a na poslední stránce ukrývá zázrak v podobě tajného (?) kódu do Extra nastavení 😊.

☑️ Přestože jsem si v Extra nastavení náhodným postupem pokus-omyl vybral tu nejpravděpodobnější verzi sběrnice CANBUS, přes kterou pak dojdu ke značce VW a modelu auta CC, stejně mi autorádio v Menu -> About verzi CAN nezobrazuje (?) – viz screenshot 🤔, a já se obávám, že ještě nemám vyhráno 🙄.

V hlavním Menu -> About je vidět specifikaci autorádia: procesor, RAM i ROM a jejich využití, verzi rádia, Bluetooth (zde už 5.0 👍), verzi firmware, rozlišení displeje, atd. Mělo by to prý z auta umět načíst i verzi sběrnice CAN, v mém případě to bohužel neukazuje 🤔.

☑️ Za 1,5 hodiny poslouchání rádia jsem ještě pořád neslyšel žádné dopravní hlášení, které mne obvykle prudí (hlášením toho co se děje v Ostravě, když já jedu po Praze 🙄) minimálně 1x za půl hodiny, takže pro příští delší jízdu zkusím všechna tlačítka pro změnu začervenit 🤔.

možnosti RDS

✅ V navigačních aplikacích i ve vyhledávači Google v pohodě funguje české hlasové ovládání 👍, takže není potřeba ta placená apka od výrobce, která navíc neumí česky, byť to výrobce na svých reklamních prospektech lživě uvádí ☹️.

Mé testování při každé další jízdě autem stále pokračuje, máte-li jakékoliv dotazy, pište prosím do komentářů pod článkem 😊.

Mezitím můžete navštívit i související české Facebook skupiny: VW Arteon a Passat CC a Isudar CZ/SK – doporučuji👍.

tento model jsem si na AliExpress.com koupil: ISUDAR T72 QLED Android 10 Car Radio For VW/Volkswagen/Passat B7 CC B6 Car Multimedia RAM 6GB CANBUS Camera DSP GPS DVR No 2din

4 reakce na „levné autorádio Isudar T72 – osobní zkušenost“

Napřed si tak jako na mobilu stáhnu prstem horní lištu, tam je vlevo nahoře čtvereček, který zobrazí otevřená okna.
Chytím za horní okraj 1. okno (třeba Mapy.cz), dám ho do levého prostoru displeje, a následně se mi nabídne které z oken chci ťuknutím potvrdit do pravého okna displeje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *