Rubriky
Android autorádia

levné autorádio Isudar T72 – osobní zkušenost

POKRAČOVÁNÍ č. 3:

⛔ Po šíleném zážitku se zcela vybitou baterií mého VW CC po dvoudenním stání na parkovišti už bych tohle autorádio nejraději vyhodil ☹️, kdyby ovšem nemělo tak nádherný velký displej 🥰, a velmi rychlý operační systém Android 👏. Všechno špatné je však k něčemu i dobré, takže jsem se po letech ježdění v tomto autě až teď dozvěděl, že bezklíčová klika dveří v sobě zámek ukrytý má 😎. Problém jsem zatím „vyřešil“ tak, že mám autorádio v režimu „letadlo“, s vypnutou Wi-Fi, a s nastavením „vypnutí po 2 hodinách“ (dříve to nejde 🤔), a z auta odcházím s tím, že autorádio je vypnuté pouze do pohotovostního režimu 🙄. Můj technik ze servisu mi stále tvrdí, že na mém modelu autorádia prý onen zásadní červeno-oranžový káblík na rozpojení není (?), přestože všechny recenze co jsem našel tvrdí, že právě jeho rozpojením automaticky dojde k vypnutí autorádia spolu s vyndáním klíčku ze zapalování 🤔, a tím se navždy vyřeší problém s vybíjením baterie 🙏.

✅ Konečně jsem si s již perfektně fungující GPSkou (evidentně pomohl restart autorádia) vyzkoušel navigaci Mapy.cz na delší trase (2x 45 minut), s přidáváním nových zastávek do jízdy, s hovory přes Bluetooth, s přepínáním na rádio i MP3 přes Bluetooth, s velmi užitečným rozdělením obrazovky na jakákoliv dvě okna (např. navigace a rádio), atd., a všechno úžasně šlape 😊. Navigace však zatím byla jen offline, ze stažených map, takže mé závěrečné doporučení zda tento levný čínský kousek koupit učiním až poté, co si ověřím plnou funkčnost online navigace pro mne naprosto zásadních Google Map a Waze.

možnost rozdělení displeje na 2 různé aplikace

✅ Na doporučení Matěj Klika jsem si stáhl a koupil (za pouhých 50 Kč jednorázově 👍) z Google Play nový parádní a hlavně zcela programovatelný Agama Launcher, který můžete vidět na přiložených screenshotech. Pro mne zase o důvod víc, být z tohoto autorádia nadšený 😊.

Agama Launcher může uprostřed zobrazovat logo libovolné značky aut, hodiny, rychlost auta, nebo třeba kompas 😎.

✅ Po manuálu většina uživatelů elektroniky sahá až v okamžiku nejvyšší nouze 😎, což jsem díky vybití autobaterie úplně domrtva byl 🙄, takže jsem si ho z webu výrobce stáhl. Vypadá na čínský standard velmi dobře, je anglicky, přehledný, a na poslední stránce ukrývá zázrak v podobě tajného (?) kódu do Extra nastavení 😊.

☑️ Přestože jsem si v Extra nastavení náhodným postupem pokus-omyl vybral tu nejpravděpodobnější verzi sběrnice CANBUS, přes kterou pak dojdu ke značce VW a modelu auta CC, stejně mi autorádio v Menu -> About verzi CAN nezobrazuje (?) – viz screenshot 🤔, a já se obávám, že ještě nemám vyhráno 🙄.

V hlavním Menu -> About je vidět specifikaci autorádia: procesor, RAM i ROM a jejich využití, verzi rádia, Bluetooth (zde už 5.0 👍), verzi firmware, rozlišení displeje, atd. Mělo by to prý z auta umět načíst i verzi sběrnice CAN, v mém případě to bohužel neukazuje 🤔.

☑️ Za 1,5 hodiny poslouchání rádia jsem ještě pořád neslyšel žádné dopravní hlášení, které mne obvykle prudí (hlášením toho co se děje v Ostravě, když já jedu po Praze 🙄) minimálně 1x za půl hodiny, takže pro příští delší jízdu zkusím všechna tlačítka pro změnu začervenit 🤔.

možnosti RDS

✅ V navigačních aplikacích i ve vyhledávači Google v pohodě funguje české hlasové ovládání 👍, takže není potřeba ta placená apka od výrobce, která navíc neumí česky, byť to výrobce na svých reklamních prospektech lživě uvádí ☹️.

Mé testování při každé další jízdě autem stále pokračuje, máte-li jakékoliv dotazy, pište prosím do komentářů pod článkem 😊.

Mezitím můžete navštívit i související české Facebook skupiny: VW Arteon a Passat CC a Isudar CZ/SK – doporučuji👍.

tento model jsem si na AliExpress.com koupil: ISUDAR T72 QLED Android 10 Car Radio For VW/Volkswagen/Passat B7 CC B6 Car Multimedia RAM 6GB CANBUS Camera DSP GPS DVR No 2din

24 reakcí na „levné autorádio Isudar T72 – osobní zkušenost“

Napřed si tak jako na mobilu stáhnu prstem horní lištu, tam je vlevo nahoře čtvereček, který zobrazí otevřená okna.
Chytím za horní okraj 1. okno (třeba Mapy.cz), dám ho do levého prostoru displeje, a následně se mi nabídne které z oken chci ťuknutím potvrdit do pravého okna displeje.

Dobrý den měl bych takový dotaz autorádio jsem nainstaloval a všechno fungovalo až do té doby než jsem nedopatřením dal tovární nastavení a vymazala jsem i spousta aplikacích které tam byly máte možnost je někde sehnat nebo víte kde by se daly tyto aplikace stáhnout a nainstalovat. Děkuji.

Teoreticky bych doufal, že tak jako v mobilu nebo tabletu, bude také v autorádiu po restartu do továrního nastavení čistý systém, ve kterém je vše potřebné.

Pokud v autorádiu mimo čistý operační systém Android nic jiného není (ani uložené nikde v paměti?), zkuste napsat prodejci do chatu, na AliExpress mám za ty roky zkušeností, že pokud e-shop mezitím neskončil, tak že vcelku reagují a mají snahu pomoci.

Tak to zkusím již jsem psal i na ISUDAR ,ale odpovědi přicházejí nepravidelně. Ještě dotaz kde si mohu uložit hudbu aby mi hrála ve složce music. Používám stejný Launcher Agama ( velmi pěkný) a ještě dotaz já mám zapojenou přední kameru kterou jsem si k tomu zakoupil a v článku píšete že máte kontrolu čidel. Kde to najdu. Děkuji.

Kameru v CCčku nemám ani jsem si ji nedokoupil, takže jediné co mi toto autorádio dělá je, že když couvám, zčerná celá obrazovka a ztiší se hudba, abych slyšel pípání čidel.

Protože v autě používám bezplatnou verzi Spotify s milióny skladeb přesně dle mých preferencí (mám tam internet přes WiFi ze SIMky T-Mobile Chytré auto), naštěstí už nemusím do autorádia přesunovat desítky giga hudby jako jsem to dělal po mnoho předchozích let, a ani jsem to ještě nezkoušel.

Kdybych si někdy chtěl v autě přehrávat vlastní MP3, spíše bych si je přinesl na USB flash disku a připojil k autorádiu, než abych to z něj nahrával do interní paměti autorádia.

Tak dík za informace. Dneska mi prodejce zaslal kompletní nahrávku do autorádia takže půjdou všechny aplikace co zmizely. Mi při couvání rádio hraje normálně( asi autem ). S hudbou jsem to vyřešil stejně budu mít chytré auto, což je super nápad. Děkuji.

Zdravím ještě dotaz k čemu slouží Canbus? Viděl jsem spoustu videí kde se nastavují loga ale nic víc nevím. Máte s tímto nastavením nějaké zkušenosti?

Rád bych upřesnil, že jsem jen běžný dlouholetý uživatel auta, žádný automechanik ani elektrikář 😎, takže mohu jen citovat Wikipedii:
„CAN (Controller Area Network) je sběrnice, využívaná nejčastěji pro vnitřní komunikační síť senzorů a funkčních jednotek v automobilu, z čehož plyne také použití pro automobilovou diagnostiku.“

Logo VW po startu autorádia jsem si z interní paměti autorádia zkusil nastavit a dopadlo to tragicky (běhá mi tam jen nějaký rozkostečkovaný obrázek 🙄), ale nebylo to pro mne důležité (narozdíl od několika dní, kdy jsem kvůli autorádiem vybité autobaterii nemohl jezdit 😥), tak jsem to zatím neřešil.

Každopádně co se týče komunikace autorádia s autem, tak jsem z displeje před řidičem ztratil info o tom jaký mobil mám přes Bluetooth připojený (což bych ještě přežil), ale také se mi po instalaci autorádia z displeje ztratila informace o dojezdu kilometrů při aktuální spotřebě paliva, což už je horší 🤔.

Takže ještě mám rozhodně co ladit, nebo to nejlépe budu muset svěřit autoelektrikáři, až na nějakého šikovného pro VW CC a čínská autorádia narazím 😎.

Dobrý den, děkuji Vám za výborný článek! Rádio se mi líbí a díky Vám mám dopředu zodpovězenu většinu otázek, které jsem měl. Ještě bych chtěl poprosit o následující informace:
1) Jak přibližně dlouhý je start rádia po rozpojení červeno-oranžového drátu? Taky bych rád ráno nastartoval, ale obávám se, že studený start rádia může být dost dlouhý oproti probuzení.
2) Mám superb 2 a na isudaru mají vtipně verze pro passaty a octavie 2 a superb jsem nenašel. Když jste rádio instaloval, vkládal jste rádio do jejich rámečku nebo je to celé jeden kus? Dle fotek to vypadá, že to jsou dvě části a že by šel použít rámeček jiného výrobce + rádio isudar pro octavii 2 nebo passat.
3) Také bych nerad přišel o zobrazení o dojezdu km jak uvádíte. Proto bych chtěl poprosit o info, pokud se Vám problém podaří vyřešit.
Díky moc a ať rádio dobře slouží

Děkuji Vám za ocenění recenze, těší mne pokud tím zájemcům o lepší autorádio pomohu s rozhodováním.
1️⃣ Až budu v autě zkusím to stopnout, ono samozřejmě chvíli trvá než se spustí celý operační systém Android, ale osobně mi to ještě nikdy pocitově nevadilo.
Přiznávám že možná při vědomí toho, jak luxusně velký mám displej za tak neuvěřitelně málo peněz (oproti originálním autorádiím), kdybych měl autorádio za desítky tisíc korun, pak by mne asi štvala každá sekunda zpoždění startu autorádia po nastartování 😎.
2️⃣ To autorádio Isudar má tělo přístroje univerzální, a výrobce rovnou k němu dodává originální rámečky na všechny známější modely aut.
Ideální je napsat rovnou tomu e-shopu na chat jako jsem to udělal já, když jsem chtěl mít jistotu, že mnou objednaný model autorádia s rámečkem je na VW CC (mám verzi po faceliftu), a ne na starší VW Passat CC (kdyby se to náhodou lišilo).
3️⃣ Jasně, jakmile se v čemkoliv pohnu, doplním to sem 😊.

Zdravím, fungují tedy na rádiu parkovací čidla nebo to bude jen pipat a nebude ukazovat? Potom mě zajímá jestli reaguje na ovládání na volantu. Děkuji

Po první instalaci jsem na malé části toho obrovského displeje viděl i zobrazení parkovacích čidel (velká část zřejmě počítá se zobrazením přední či zadní kamery a neroztáhne se 😥), takže to funguje.

Pak když jsem řešil jak zajistit aby se mi nevybíjela baterie jsem rozpojil ten jeden káblík, a zaprvé se mi přestaly zobrazovat čidla na displeji 🙄, a zadruhé se mi na displeji vedle tachometru přestal zobrazovat typ mého přes Bluetooth připojeného mobilu (což mi naštěstí v ničem nevadí).
Takže náprava do 100% stavu by byla na někom šikovnějším než já 😎, nebo nejlépe autoelektrikáře co se nebojí čínských autorádií 🤔.

Ano, z volantu funguje ovládání rádia (přepínání stanic zleva doprava), stejně jako hlasitost rádia, hudby nebo videa (nahoru a dolů).
Kdyby Vás napadly jiné funkce, tak někdy otestuji 😊.

To jo, ale problém je, že těch možností nastavení různých variant CANBUS je v autorádiu spousta, a nikde jsem nenašel, které má být konkrétně pro můj model auta (VW CC po faceliftu).

Takže je to o metodě pokus-omyl a kolik času i nervů na to kdo má 😎.

Mně na autorádiu funguje vše zásadní co potřebuji, tak si užívám krásný velký displej, a detaily neřeším 😊.

Prosím o radu.
Zakúpil som si podobné autorádio „HOXIAO“.
Nainštaloval som Agamu,ale napriek jej zatrhnutiu v predvolených aplikáciach ako vstupná obrazovka,na autorádiu dvrdohlavo beží pôvodný launcher od výrobcu a Agama sa spustí len po kliknutí na aplikáciu.

Tady jsou spíše uživatelé autorádia Isudar kde Agama funguje v pohodě.
Zkuste přes e-mail na Google Play nebo přímo z aplikace napsat autorům Agamy, kteří mají zkušenost s více modely různých značek autorádií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *