Rubriky
Android autorádia

levné autorádio Isudar T72 – osobní zkušenost

POKRAČOVÁNÍ č. 1:

☑️ Ještě nevím, jestli za to může autorádio, nebo jestli odvedli špatnou práci v mém autoservisu, nebo jestli to mohlo být připojením autorádia na internet jen přes WiFi hotspot v mobilu, ale všechny 3 navigace které jsem testoval (Google Mapy, iGO, Mapy.cz) neustále hledaly GPS signál (a tím pádem se mi neukazovala aktuální cesta) ☹️, což se mi v Praze na mobilu nikdy a nikde mimo tunely už roky nestává.

⛔ Nerozchodil jsem zatím ani Android Auto (a psalo to už více lidí), mobil pořád jen píše, že se pokouší připojit k zařízení, a nic ☹️.

✅ Objev dne! Krátké zmáčknutí vypínacího tlačítka autorádio ztiší (funkce Mute), a zůstane to zapamatované i po vypnutí autorádia. Takže jsem po příchodu do auta nechápal, proč hned nehrají MP3 z mého mobilu, když se to na mobilu jevilo, že se písnička normálně přehrává 😎. Až když jsem zase krátce zmáčkl vypínací tlačítko, spustil se ten rachot jak jsem měl předtím puštěný nějaký metal 🤣, tak pozor na případné spolucestující 😉.

✅ Přehrávání MP3 z mobilu přes Bluetooth je v pohodě, okamžitě po nastartování hudba hraje. U originálního autorádia jsem musel vychytat sekundu, kdy se mi (nejnovější mobil na světě nejvyšší třídy!) připojil k autorádiu, na displeji mobilu se objevilo „Připojeno pro hlas a hudbu“, v tu chvíli jsem na starém autorádiu musel přepnout z rádia na hudbu, a jedině tehdy začalo autorádio přehrávat MP3 z mobilu 🙄.

✅ Funguje pěkné názorné zobrazování čidel kolem auta, jen když nemám přední ani zadní kameru, tak je ten obrovský displej docela prázdný 🤔.

zobrazení čidel na displeji

✅ Obával jsem se zkušeností některých majitelů čínských autorádií ze starších komentářů, že jelikož se zatím autorádio nevypíná samo s vypnutím auta (prý to jde nějak nastavit v Extra nastavení, na které někde musím najít heslo), tak že i když autorádio vypnu ručně, že pak přes noc vybije baterku auta, protože zůstane jen uspané, v pohotovostním stavu. Po prvních 24 hodinách jsem přišel do auta a nastartoval (uff 😎), takže to snad bude v pohodě, podle těch komentářů se to týká snad jen aut s rokem výroby 2009 a starších, což se mne netýká.

✅ Na displeji se také krátce zobrazuje změna nastavení klimatizace, včetně stupňů Celsia.

✅ Přehrávání MP3 z USB disku je okamžité, stačí si vybrat zdroj, adresář k přehrání, a je to 😊. V horní notifikační liště je možnost USB disk odpojit, což se před jeho vyjmutím obvykle doporučuje.

✅ Radost mi udělalo rádio, u většiny známých stanic ukazuje jejich názvy a dokonce i hudební styl, oblíbené stanice jdou krásně na jeden klik uložit do předvoleb. Ještě nemohu potvrdit funkčnost dopravních hlášení, která jsem si myslel že jsem zapnul, ale možná že byly zapnuté, a já jsem je vypnul, protože za té cca půl hodiny co jsem dnes jel jsem žádné dopravní hlášení neslyšel. Takže to příště vyzkouším zase odkliknout a dám vědět 😎.

✅ Už zase doma na parkovišti jsem bez problémů zprovoznil Spotify, uvidíme jak to bude šlapat za jízdy.

✅ Konečně se mi podařilo vypnout na displeji jen zavazející plovoucí ikonu hlasové aplikace, která je pod ikonkou Toppal Voice, a neumí komunikovat česky 🙄.

✅ Když si autorádio připojuji přes mobil k WiFi hotspotu, musím na ikonce WiFi na autorádiu dát vypnout a zapnout, pak se hned připojí. Je to tím, že v nastavení autorádia je defaultně vypnuto vyhledávání WiFi a Bluetooth, předpokládám že zaprvé z bezpečnostních důvodů (obojí by se pak mohl kdokoliv jdoucí kolem parkujícího auta pokusit hacknout), a zadruhé aby se zbytečně nevybíjela baterie auta.

☑️ Mně je to tak nějak úplně jedno (jsem jen běžný uživatel hudby, zapnu, osolím to, vypnu😎), ale vzhledem k častým dotazům cituji, co mi napsal prodejce:“Pls note that our device can’t support original audio amplifier, like DYNAUDIO. Please make sure your car doesn’t have it.“
tento model jsem si na AliExpress.com koupil: ISUDAR T72 QLED Android 10 Car Radio For VW/Volkswagen/Passat B7 CC B6 Car Multimedia RAM 6GB CANBUS Camera DSP GPS DVR No 2din

24 reakcí na „levné autorádio Isudar T72 – osobní zkušenost“

Napřed si tak jako na mobilu stáhnu prstem horní lištu, tam je vlevo nahoře čtvereček, který zobrazí otevřená okna.
Chytím za horní okraj 1. okno (třeba Mapy.cz), dám ho do levého prostoru displeje, a následně se mi nabídne které z oken chci ťuknutím potvrdit do pravého okna displeje.

Dobrý den měl bych takový dotaz autorádio jsem nainstaloval a všechno fungovalo až do té doby než jsem nedopatřením dal tovární nastavení a vymazala jsem i spousta aplikacích které tam byly máte možnost je někde sehnat nebo víte kde by se daly tyto aplikace stáhnout a nainstalovat. Děkuji.

Teoreticky bych doufal, že tak jako v mobilu nebo tabletu, bude také v autorádiu po restartu do továrního nastavení čistý systém, ve kterém je vše potřebné.

Pokud v autorádiu mimo čistý operační systém Android nic jiného není (ani uložené nikde v paměti?), zkuste napsat prodejci do chatu, na AliExpress mám za ty roky zkušeností, že pokud e-shop mezitím neskončil, tak že vcelku reagují a mají snahu pomoci.

Tak to zkusím již jsem psal i na ISUDAR ,ale odpovědi přicházejí nepravidelně. Ještě dotaz kde si mohu uložit hudbu aby mi hrála ve složce music. Používám stejný Launcher Agama ( velmi pěkný) a ještě dotaz já mám zapojenou přední kameru kterou jsem si k tomu zakoupil a v článku píšete že máte kontrolu čidel. Kde to najdu. Děkuji.

Kameru v CCčku nemám ani jsem si ji nedokoupil, takže jediné co mi toto autorádio dělá je, že když couvám, zčerná celá obrazovka a ztiší se hudba, abych slyšel pípání čidel.

Protože v autě používám bezplatnou verzi Spotify s milióny skladeb přesně dle mých preferencí (mám tam internet přes WiFi ze SIMky T-Mobile Chytré auto), naštěstí už nemusím do autorádia přesunovat desítky giga hudby jako jsem to dělal po mnoho předchozích let, a ani jsem to ještě nezkoušel.

Kdybych si někdy chtěl v autě přehrávat vlastní MP3, spíše bych si je přinesl na USB flash disku a připojil k autorádiu, než abych to z něj nahrával do interní paměti autorádia.

Tak dík za informace. Dneska mi prodejce zaslal kompletní nahrávku do autorádia takže půjdou všechny aplikace co zmizely. Mi při couvání rádio hraje normálně( asi autem ). S hudbou jsem to vyřešil stejně budu mít chytré auto, což je super nápad. Děkuji.

Zdravím ještě dotaz k čemu slouží Canbus? Viděl jsem spoustu videí kde se nastavují loga ale nic víc nevím. Máte s tímto nastavením nějaké zkušenosti?

Rád bych upřesnil, že jsem jen běžný dlouholetý uživatel auta, žádný automechanik ani elektrikář 😎, takže mohu jen citovat Wikipedii:
„CAN (Controller Area Network) je sběrnice, využívaná nejčastěji pro vnitřní komunikační síť senzorů a funkčních jednotek v automobilu, z čehož plyne také použití pro automobilovou diagnostiku.“

Logo VW po startu autorádia jsem si z interní paměti autorádia zkusil nastavit a dopadlo to tragicky (běhá mi tam jen nějaký rozkostečkovaný obrázek 🙄), ale nebylo to pro mne důležité (narozdíl od několika dní, kdy jsem kvůli autorádiem vybité autobaterii nemohl jezdit 😥), tak jsem to zatím neřešil.

Každopádně co se týče komunikace autorádia s autem, tak jsem z displeje před řidičem ztratil info o tom jaký mobil mám přes Bluetooth připojený (což bych ještě přežil), ale také se mi po instalaci autorádia z displeje ztratila informace o dojezdu kilometrů při aktuální spotřebě paliva, což už je horší 🤔.

Takže ještě mám rozhodně co ladit, nebo to nejlépe budu muset svěřit autoelektrikáři, až na nějakého šikovného pro VW CC a čínská autorádia narazím 😎.

Dobrý den, děkuji Vám za výborný článek! Rádio se mi líbí a díky Vám mám dopředu zodpovězenu většinu otázek, které jsem měl. Ještě bych chtěl poprosit o následující informace:
1) Jak přibližně dlouhý je start rádia po rozpojení červeno-oranžového drátu? Taky bych rád ráno nastartoval, ale obávám se, že studený start rádia může být dost dlouhý oproti probuzení.
2) Mám superb 2 a na isudaru mají vtipně verze pro passaty a octavie 2 a superb jsem nenašel. Když jste rádio instaloval, vkládal jste rádio do jejich rámečku nebo je to celé jeden kus? Dle fotek to vypadá, že to jsou dvě části a že by šel použít rámeček jiného výrobce + rádio isudar pro octavii 2 nebo passat.
3) Také bych nerad přišel o zobrazení o dojezdu km jak uvádíte. Proto bych chtěl poprosit o info, pokud se Vám problém podaří vyřešit.
Díky moc a ať rádio dobře slouží

Děkuji Vám za ocenění recenze, těší mne pokud tím zájemcům o lepší autorádio pomohu s rozhodováním.
1️⃣ Až budu v autě zkusím to stopnout, ono samozřejmě chvíli trvá než se spustí celý operační systém Android, ale osobně mi to ještě nikdy pocitově nevadilo.
Přiznávám že možná při vědomí toho, jak luxusně velký mám displej za tak neuvěřitelně málo peněz (oproti originálním autorádiím), kdybych měl autorádio za desítky tisíc korun, pak by mne asi štvala každá sekunda zpoždění startu autorádia po nastartování 😎.
2️⃣ To autorádio Isudar má tělo přístroje univerzální, a výrobce rovnou k němu dodává originální rámečky na všechny známější modely aut.
Ideální je napsat rovnou tomu e-shopu na chat jako jsem to udělal já, když jsem chtěl mít jistotu, že mnou objednaný model autorádia s rámečkem je na VW CC (mám verzi po faceliftu), a ne na starší VW Passat CC (kdyby se to náhodou lišilo).
3️⃣ Jasně, jakmile se v čemkoliv pohnu, doplním to sem 😊.

Zdravím, fungují tedy na rádiu parkovací čidla nebo to bude jen pipat a nebude ukazovat? Potom mě zajímá jestli reaguje na ovládání na volantu. Děkuji

Po první instalaci jsem na malé části toho obrovského displeje viděl i zobrazení parkovacích čidel (velká část zřejmě počítá se zobrazením přední či zadní kamery a neroztáhne se 😥), takže to funguje.

Pak když jsem řešil jak zajistit aby se mi nevybíjela baterie jsem rozpojil ten jeden káblík, a zaprvé se mi přestaly zobrazovat čidla na displeji 🙄, a zadruhé se mi na displeji vedle tachometru přestal zobrazovat typ mého přes Bluetooth připojeného mobilu (což mi naštěstí v ničem nevadí).
Takže náprava do 100% stavu by byla na někom šikovnějším než já 😎, nebo nejlépe autoelektrikáře co se nebojí čínských autorádií 🤔.

Ano, z volantu funguje ovládání rádia (přepínání stanic zleva doprava), stejně jako hlasitost rádia, hudby nebo videa (nahoru a dolů).
Kdyby Vás napadly jiné funkce, tak někdy otestuji 😊.

To jo, ale problém je, že těch možností nastavení různých variant CANBUS je v autorádiu spousta, a nikde jsem nenašel, které má být konkrétně pro můj model auta (VW CC po faceliftu).

Takže je to o metodě pokus-omyl a kolik času i nervů na to kdo má 😎.

Mně na autorádiu funguje vše zásadní co potřebuji, tak si užívám krásný velký displej, a detaily neřeším 😊.

Prosím o radu.
Zakúpil som si podobné autorádio „HOXIAO“.
Nainštaloval som Agamu,ale napriek jej zatrhnutiu v predvolených aplikáciach ako vstupná obrazovka,na autorádiu dvrdohlavo beží pôvodný launcher od výrobcu a Agama sa spustí len po kliknutí na aplikáciu.

Tady jsou spíše uživatelé autorádia Isudar kde Agama funguje v pohodě.
Zkuste přes e-mail na Google Play nebo přímo z aplikace napsat autorům Agamy, kteří mají zkušenost s více modely různých značek autorádií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *