Rubriky
Android autorádia

levné autorádio Isudar T72 – osobní zkušenost

POKRAČOVÁNÍ č. 1:

☑️ Ještě nevím, jestli za to může autorádio, nebo jestli odvedli špatnou práci v mém autoservisu, nebo jestli to mohlo být připojením autorádia na internet jen přes WiFi hotspot v mobilu, ale všechny 3 navigace které jsem testoval (Google Mapy, iGO, Mapy.cz) neustále hledaly GPS signál (a tím pádem se mi neukazovala aktuální cesta) ☹️, což se mi v Praze na mobilu nikdy a nikde mimo tunely už roky nestává.

⛔ Nerozchodil jsem zatím ani Android Auto (a psalo to už více lidí), mobil pořád jen píše, že se pokouší připojit k zařízení, a nic ☹️.

✅ Objev dne! Krátké zmáčknutí vypínacího tlačítka autorádio ztiší (funkce Mute), a zůstane to zapamatované i po vypnutí autorádia. Takže jsem po příchodu do auta nechápal, proč hned nehrají MP3 z mého mobilu, když se to na mobilu jevilo, že se písnička normálně přehrává 😎. Až když jsem zase krátce zmáčkl vypínací tlačítko, spustil se ten rachot jak jsem měl předtím puštěný nějaký metal 🤣, tak pozor na případné spolucestující 😉.

✅ Přehrávání MP3 z mobilu přes Bluetooth je v pohodě, okamžitě po nastartování hudba hraje. U originálního autorádia jsem musel vychytat sekundu, kdy se mi (nejnovější mobil na světě nejvyšší třídy!) připojil k autorádiu, na displeji mobilu se objevilo „Připojeno pro hlas a hudbu“, v tu chvíli jsem na starém autorádiu musel přepnout z rádia na hudbu, a jedině tehdy začalo autorádio přehrávat MP3 z mobilu 🙄.

✅ Funguje pěkné názorné zobrazování čidel kolem auta, jen když nemám přední ani zadní kameru, tak je ten obrovský displej docela prázdný 🤔.

zobrazení čidel na displeji

✅ Obával jsem se zkušeností některých majitelů čínských autorádií ze starších komentářů, že jelikož se zatím autorádio nevypíná samo s vypnutím auta (prý to jde nějak nastavit v Extra nastavení, na které někde musím najít heslo), tak že i když autorádio vypnu ručně, že pak přes noc vybije baterku auta, protože zůstane jen uspané, v pohotovostním stavu. Po prvních 24 hodinách jsem přišel do auta a nastartoval (uff 😎), takže to snad bude v pohodě, podle těch komentářů se to týká snad jen aut s rokem výroby 2009 a starších, což se mne netýká.

✅ Na displeji se také krátce zobrazuje změna nastavení klimatizace, včetně stupňů Celsia.

✅ Přehrávání MP3 z USB disku je okamžité, stačí si vybrat zdroj, adresář k přehrání, a je to 😊. V horní notifikační liště je možnost USB disk odpojit, což se před jeho vyjmutím obvykle doporučuje.

✅ Radost mi udělalo rádio, u většiny známých stanic ukazuje jejich názvy a dokonce i hudební styl, oblíbené stanice jdou krásně na jeden klik uložit do předvoleb. Ještě nemohu potvrdit funkčnost dopravních hlášení, která jsem si myslel že jsem zapnul, ale možná že byly zapnuté, a já jsem je vypnul, protože za té cca půl hodiny co jsem dnes jel jsem žádné dopravní hlášení neslyšel. Takže to příště vyzkouším zase odkliknout a dám vědět 😎.

✅ Už zase doma na parkovišti jsem bez problémů zprovoznil Spotify, uvidíme jak to bude šlapat za jízdy.

✅ Konečně se mi podařilo vypnout na displeji jen zavazející plovoucí ikonu hlasové aplikace, která je pod ikonkou Toppal Voice, a neumí komunikovat česky 🙄.

✅ Když si autorádio připojuji přes mobil k WiFi hotspotu, musím na ikonce WiFi na autorádiu dát vypnout a zapnout, pak se hned připojí. Je to tím, že v nastavení autorádia je defaultně vypnuto vyhledávání WiFi a Bluetooth, předpokládám že zaprvé z bezpečnostních důvodů (obojí by se pak mohl kdokoliv jdoucí kolem parkujícího auta pokusit hacknout), a zadruhé aby se zbytečně nevybíjela baterie auta.

☑️ Mně je to tak nějak úplně jedno (jsem jen běžný uživatel hudby, zapnu, osolím to, vypnu😎), ale vzhledem k častým dotazům cituji, co mi napsal prodejce:“Pls note that our device can’t support original audio amplifier, like DYNAUDIO. Please make sure your car doesn’t have it.“
tento model jsem si na AliExpress.com koupil: ISUDAR T72 QLED Android 10 Car Radio For VW/Volkswagen/Passat B7 CC B6 Car Multimedia RAM 6GB CANBUS Camera DSP GPS DVR No 2din

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *