Rubriky
Android autorádia

levné autorádio Isudar T72 – osobní zkušenost

POKRAČOVÁNÍ č. 1:

☑️ Ještě nevím, jestli za to může autorádio, nebo jestli odvedli špatnou práci v mém autoservisu, nebo jestli to mohlo být připojením autorádia na internet jen přes WiFi hotspot v mobilu, ale všechny 3 navigace které jsem testoval (Google Mapy, iGO, Mapy.cz) neustále hledaly GPS signál (a tím pádem se mi neukazovala aktuální cesta) ☹️, což se mi v Praze na mobilu nikdy a nikde mimo tunely už roky nestává.

⛔ Nerozchodil jsem zatím ani Android Auto (a psalo to už více lidí), mobil pořád jen píše, že se pokouší připojit k zařízení, a nic ☹️.

✅ Objev dne! Krátké zmáčknutí vypínacího tlačítka autorádio ztiší (funkce Mute), a zůstane to zapamatované i po vypnutí autorádia. Takže jsem po příchodu do auta nechápal, proč hned nehrají MP3 z mého mobilu, když se to na mobilu jevilo, že se písnička normálně přehrává 😎. Až když jsem zase krátce zmáčkl vypínací tlačítko, spustil se ten rachot jak jsem měl předtím puštěný nějaký metal 🤣, tak pozor na případné spolucestující 😉.

✅ Přehrávání MP3 z mobilu přes Bluetooth je v pohodě, okamžitě po nastartování hudba hraje. U originálního autorádia jsem musel vychytat sekundu, kdy se mi (nejnovější mobil na světě nejvyšší třídy!) připojil k autorádiu, na displeji mobilu se objevilo „Připojeno pro hlas a hudbu“, v tu chvíli jsem na starém autorádiu musel přepnout z rádia na hudbu, a jedině tehdy začalo autorádio přehrávat MP3 z mobilu 🙄.

✅ Funguje pěkné názorné zobrazování čidel kolem auta, jen když nemám přední ani zadní kameru, tak je ten obrovský displej docela prázdný 🤔.

zobrazení čidel na displeji

✅ Obával jsem se zkušeností některých majitelů čínských autorádií ze starších komentářů, že jelikož se zatím autorádio nevypíná samo s vypnutím auta (prý to jde nějak nastavit v Extra nastavení, na které někde musím najít heslo), tak že i když autorádio vypnu ručně, že pak přes noc vybije baterku auta, protože zůstane jen uspané, v pohotovostním stavu. Po prvních 24 hodinách jsem přišel do auta a nastartoval (uff 😎), takže to snad bude v pohodě, podle těch komentářů se to týká snad jen aut s rokem výroby 2009 a starších, což se mne netýká.

✅ Na displeji se také krátce zobrazuje změna nastavení klimatizace, včetně stupňů Celsia.

✅ Přehrávání MP3 z USB disku je okamžité, stačí si vybrat zdroj, adresář k přehrání, a je to 😊. V horní notifikační liště je možnost USB disk odpojit, což se před jeho vyjmutím obvykle doporučuje.

✅ Radost mi udělalo rádio, u většiny známých stanic ukazuje jejich názvy a dokonce i hudební styl, oblíbené stanice jdou krásně na jeden klik uložit do předvoleb. Ještě nemohu potvrdit funkčnost dopravních hlášení, která jsem si myslel že jsem zapnul, ale možná že byly zapnuté, a já jsem je vypnul, protože za té cca půl hodiny co jsem dnes jel jsem žádné dopravní hlášení neslyšel. Takže to příště vyzkouším zase odkliknout a dám vědět 😎.

✅ Už zase doma na parkovišti jsem bez problémů zprovoznil Spotify, uvidíme jak to bude šlapat za jízdy.

✅ Konečně se mi podařilo vypnout na displeji jen zavazející plovoucí ikonu hlasové aplikace, která je pod ikonkou Toppal Voice, a neumí komunikovat česky 🙄.

✅ Když si autorádio připojuji přes mobil k WiFi hotspotu, musím na ikonce WiFi na autorádiu dát vypnout a zapnout, pak se hned připojí. Je to tím, že v nastavení autorádia je defaultně vypnuto vyhledávání WiFi a Bluetooth, předpokládám že zaprvé z bezpečnostních důvodů (obojí by se pak mohl kdokoliv jdoucí kolem parkujícího auta pokusit hacknout), a zadruhé aby se zbytečně nevybíjela baterie auta.

☑️ Mně je to tak nějak úplně jedno (jsem jen běžný uživatel hudby, zapnu, osolím to, vypnu😎), ale vzhledem k častým dotazům cituji, co mi napsal prodejce:“Pls note that our device can’t support original audio amplifier, like DYNAUDIO. Please make sure your car doesn’t have it.“
tento model jsem si na AliExpress.com koupil: ISUDAR T72 QLED Android 10 Car Radio For VW/Volkswagen/Passat B7 CC B6 Car Multimedia RAM 6GB CANBUS Camera DSP GPS DVR No 2din

4 reakce na „levné autorádio Isudar T72 – osobní zkušenost“

Napřed si tak jako na mobilu stáhnu prstem horní lištu, tam je vlevo nahoře čtvereček, který zobrazí otevřená okna.
Chytím za horní okraj 1. okno (třeba Mapy.cz), dám ho do levého prostoru displeje, a následně se mi nabídne které z oken chci ťuknutím potvrdit do pravého okna displeje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *