Rubriky
chytré prsteny

Chytrý prsten za 400 korun – vyhodnocení testu a který koupit

Mnou testovaný chytrý prsten Smart Ring navždy změní trh chytrých doplňků pro monitoring i vyhodnocování našich aktivit a zdravotních údajů.

Pojďme se podívat, co všechno jsem po prvních 12 dnech testování zjistil, a hlavně k jakým závěrům a doporučením jsem dospěl.

MOJE POCITY PO 12 DNECH NOŠENÍ PRSTENU:

  • Na věci jsem opatrný, prsten jsem proto od první chvíle vnímal při zmáčknutí kovové kliky (ťukne to, a nechci prsten rozbít ani odřít), stejně jako při oplachování nádobí vodou.
Chytrý prsten Smart Ring – nabíjecí kolébka zavřená
  • Nechtěl jsem zpočátku prsten vůbec namočit (teď už obyčejnou vodu při oplachování rukou neřeším 😉), přestože prodejce uvádí vodotěsnost při ponoření do hloubky 1 metr až po dobu 30 minut, takže by se s ním člověk teoreticky mohl nejen sprchovat, ale dokonce i plavat 🤔.
  • Prodejce však výslovně varuje jak před plaváním, tak před kontaktem prstenu například s mýdlem či jinými chemikáliemi, a i při umývání mýdlem jsem si proto prsten sundával, nebo si mýdlem umýval celou jen pravou ruku 🤣, když se mi prsten nechtěl sundávat 😎.
Chytrý prsten Smart Ring – šířka v místě dobíjecího konektoru
  • Při řízení auta s nasazeným chytrým prstenem jsem si také vzpomněl na mého oblíbeného baviče Kubrta – dovozce aut z Německa, který vždy když kontroluje volant auta a je poškrábaný, tak to komentuje že „Aha, s tímto autem jezdila paní s prsteny.“ 😎.
Chytrý prsten Smart Ring – nabíjecí konektor
  • Je mi jasné že jen 12 dní v kuse ještě není úplně vypovídajících, ale tento chytrý prsten zatím vypadá že je vyrobený kvalitně, protože i přes několik namočení vodou funguje 😉, a přes občasný kontakt s kovem nemá ani škrábaneček 👍.
  • Většinu života jsem trpěl alergií na nějaké kovy, zejména ve spojení s potem, proto jsem mnohé ze sbírky mých desítek klasických hodinek nemohl moc dlouho nosit, jelikož mne to v místech kontaktu kovu s kůží začalo pálit, svědit, a zčervenala mi, nebo se od kovu zbarvila černě moje kůže 😥. U tohoto chytrého prstenu mne proto potěšilo, že jeho vnitřní vrstva nijak nereaguje s kůží prstu na kterém ho mám nasazený, ani se mi prst nijak nebarví, a ani vnější vrstva tohoto prstenu nijak nereaguje s ostatními prsty, kterých se dotýká.
Chytrý prsten Smart Ring – vnější průměr (velikost 10)
  • Úplně neuvěřitelná je pro mne zatím doba výdrže tohoto chytrého prstenu na jedno nabití, protože u chytrých prstenů za 4 až 8 tisíc korun se výdrž pohybuje maximálně někde kolem 3 až 5 dní, zatímco tady jsem po 12 dnech ještě pořád na 61 % zbývající kapacity 👏. Pochopitelně že je to dáno tím, že ty dražší prsteny mají o hodně víc senzorů, provádějí tedy na pozadí neustále různá měření, a mnohem více dat se proto neustále přenáší přes Bluetooth do mobilní aplikace.
Aplikace JYouPro – info o připojeném chytrém prstenu Smart Ring
  • Na druhou stranu části uživatelů mohou klidně stačit funkce tohoto ultra levného chytrého prstenu (třeba než si později koupí nějaký dokonalejší), a když k tomu navíc dostanou bonus v podobě nabíjení třeba jen jednou za měsíc (i kdyby jen jednou za 14 dní, tak to bude super!), tak to pro ně bude fakt hodně muziky za málo peněz 😎.
Aplikace JYouPro – účet a uživatelské nastavení

MOJE ZKLAMÁNÍ Z TOHOTO CHYTRÉHO PRSTENU:

Přestože má tento prsten v popisu i senzor pro měření teploty, ve skutečnosti tělesnou teplotu neměří, nebo to aspoň mobilní aplikace nezobrazuje. Přitom sám prodejce v popisu prstenu uvádí, že „údaje o teplotě odrážejí váš tělesný stav“. Na druhou stranu ve specifikaci prodejce jasně uvádí Sledované aktivity a Měřené metriky, kde měření tělesné teploty uvedeno není.

Nabíječka k chytrému prstenu Smart Ring

Aplikace na úvodní straně neukazuje kroky, až když se klikne na detailní denní pohled, tak se zobrazí všechny údaje (kroky, vzdálenost, kalorie a trvání). Od překročení 3 % z cíle (což bylo po 5,5 hodinách prvního dne) už se mi kroky zobrazily. Na druhý den jsem se na úvodní obrazovku kroků podíval třeba 10x a stále byla prázdná, až pak se najednou samy od sebe (splněno 16 % denního cíle) všechny údaje ukázaly 🙄.

Měření kroků není úplně přesné, když jsem se ráno probudil a šel nakrmit vipetky 🐾, hodinky Samsung to samozřejmě zaznamenaly, ale prsten kupodivu ani krok 😥, přestože probuzení zachytil přesně.

Úplně chybějící kroky v aplikaci JYouPro

Celkově mám zatím teď ráno za první celý měřený den na hodinkách Samsung 1.493 kroků, zatímco na prstenu jen 992 kroků 😥, později pak na hodinkách Samsung 3.715 kroků, zatímco na prstenu jen 2.712 kroků, takže se rozdíl neustále zvětšuje 😥. Večer jsem pak měl na hodinkách Samsung 10.617 kroků, zatímco na prstenu jen 9.587 kroků.

Porovnání méně přesných údajů z chytrého prstenu Smart Ring, a přesných údajů z chytrých hodinek Samsung Watch

Fáze spánku prsten vůbec nezachycuje přesně (tedy aspoň oproti detailním výsledkům měření hodinek Samsung), a aplikace prstenu vůbec nezobrazuje důležitou fázi spánku REM 🙄. Celkovou délku spánku mi přitom prsten zjistil úplně stejně (rovných 6 hodin) jako hodinky Samsung (6 hodin a 9 minut).

jen obecný pohled na fáze spánku v aplikaci JYouPro
Mnohem přesnější měření fází spánku pomocí chytrých hodinek Samsung Watch4 v aplikaci Samsung Health

V týdenním pohledu aplikace JYouPro v grafu zcela nesmyslně ukazuje možné hodnoty okysličení krve nad 100 %, což přitom není možné, 100 je maximum. Ale aplikace se do budoucna dá opravit (když ovšem bude její výrobce chtít, a bude na to mít od výrobce chytrého prstenu peníze 🤔), takže to je jen takový ničemu nevadící detail.

Chybný graf měření okysličení krve v aplikaci JYouPro – týdenní zobrazení
Měsíční zobrazení měření okysličení krve v aplikaci JYouPro

TAKŽE KOUPIT ČI NEKOUPIT?

  • Je zcela jasné, že za tu 20x nižší (!) cenu než u nejlepších chytrých prstenů na světě i kdyby tento prsten neuměl nic, tak by mne jen svým designem potěšil 🤣. A to se ještě u některých chytrých prstenů mimo nákupní cenu platí i měsíční poplatek!
Nejhorší chytrá zařízení jsou ty neaktualizovaná, chytrý prsten Smart Ring však byl za těch 12 dní testování aktualizován hned 2x 👍
  • Je zcela logické, že když mají některé prsteny za 4 až 10 tisíc korun třeba až 18 LEDek, a klidně i 10 různých senzorů, že toho tolik nemůže být v prstenu za necelých 400 korun. Na druhou stranu mi to vychází, že jsem za tu cenu obdržel mnohem víc než bych čekal, navíc se mi tento prsten opravdu hodně líbí, je krásně lehký, a také vydrží velmi, ale skutečně velmi dlouho na jedno nabití 👏.
Stahování a instalace firmware do chytrého prstenu Smart Ring je rychlé a bezproblémové
  • Komu z jakéhokoliv důvodu vadí nošení chytrých hodinek přes den (ruka pod nimi se potí, svádí to se na ně pořád dívat, časté notifikace, atd.), a už vůbec s sebou na sport či procházky nechce tahat velký a těžký mobil, ten může díky tomuto lehkému a podle mne i krásnému prstenu získat hrubý odhad toho, kolik kroků za den, týden, měsíc a rok ušel, kolik času byl v daném období aktivní, a kolik spálil kalorií.
Denní pohled na automatické měření tepové frekvence pomocí chytrého prstenu Smart Ring v aplikaci JYouPro
  • Pro někoho také může být důležité měřit si celý den průběžně svůj tep, u tohoto prstenu je možné si nastavit jak časové rozmezí měření (od 00:00 do 23:59), tak interval automatického měření v minutách (každé čtvrt, půl, třičtvrtě nebo celou hodinu).
  • Navíc si díky prstenu kdykoliv můžete změřit okysličení krve (zde mi vycházely stejné hodnoty měření z prstenu i z hodinek Samsung), a tak třeba poznat blížící se nemoc, nebo prostě jen stav těla, kdy by třeba člověk neměl jít na náročný sportovní trénink.
  • Kdo nechce nebo ani nemůže mít chytré hodinky na ruce v noci, tomu prsten řekne kolik času skutečně spal, a dá mu aspoň hrubý odhad toho, kolik času z celkové doby spánku trvala regenerace, tedy hluboký spánek.
Denní zobrazení měření fází spánku pomocí chytrého prstenu Smart Ring v aplikaci JYouPro
Měsíční zobrazení měření fází spánku pomocí chytrého prstenu Smart Ring v aplikaci JYouPro
  • Prsten s týdenní (a v tomto případě i delší 👍) vydrží baterie také může zachránit situaci ve chvíli, kdy si člověk tak jako já dnes zapomene dobít chytré hodinky (což je nutné každého 1,5 dne 🙄), psi už ho tlačí na procházku, a já nechci přijít o těch následujících cca 5.000 kroků do měsíčních statistik, že 😉.
Po cca 10 dnech používání chytrý prsten Smart Ring spotřeboval pouze 31 % z kapacity své baterie 👏
  • Kdo nemá peníze na kvalitní chytré hodinky (starší model z bazaru klidně už od 1.000 korun), a už vůbec ne na nějaký téměř dokonalý chytrý prsten s perfektní aplikací (až 10.000 korun plus měsíční platba 150 korun! 🙄), pro toho může být prsten za pouhé 4 stovky zajímavým vstupem do světa chytrých doplňků. Pokud vám však nevadí (pocitově ani z pohledu designu) nosit na ruce nějaký chytrý náramek, ten by vám když si dobře vyberete v ceně jako tento prsten (pár set korun) možná odvedl lepší službu a poskytl přesnější údaje.
Součástí balení chytrého prstenu Smart Ring je i dobíjecí kolébka a USB-C kabel
  • Za mne je tedy chytrý prsten této třídy a cenové hladiny spíše o designu, taková technologická hračka pro nás ajťáky, než že bych jeho koupi doporučil každému. Když však vidím ten vynikající poměr cena/výkon u tohoto prstenu za 400 korun, tak věřím, že již velmi brzy na trh přijdou chytré prsteny, které za málo peněz přinesou hodně dobré výsledky měření, a minimálně doma a v noci pak takový prsten budu například já určitě používat, abych nemusel doma chodit ani spát s hodinkami.

ZÁVĚREČNÝ SOUHRN:

Pro koho tento chytrý prsten NENÍ:

  • Vrcholoví sportovci
  • Vážně nemocní lidé, potřebující přesné údaje
  • Zkušení uživatelé chytré elektroniky
  • Lidé milující přesná měření
  • Lidé kteří si chtějí sledovat fáze spánku včetně REM
  • Lidé kteří neradi nosí prsten
  • Manuálně pracující lidé, kterým by prsten mohl zavazet
  • S kovovými činkami cvičící lidé, kteří by si prsten rychle poškrábali

Pro koho může být zajímavý tento chytrý prsten:

  • Uživatelé začínající s měřením kroků, spánku, tepové frekvence a okysličení krve
  • Lidé co svá zařízení neradi pořád dobíjí
  • Nenároční uživatelé
  • Lidé kterým nebude vadit občasný výpadek měření
  • Zdraví lidé
  • Lidé co neradi nosí chytré hodinky
  • Lidé s alergií na kov
  • Komu se líbí design chytrého prstýnku, a zároveň využije nějaké jeho funkce
  • Kdo často zapomíná nebo dokonce ztrácí věci (brýle, klíče, …), protože prsten jsem vždy nechal (a tedy hned našel 😎) jedině v koupelně 😏.
  • Pro lidi jako já, kteří desítky let nenosili prsten, protože právě tento lehký a tenký chytrý prsten mi opravdu nijak nevadí, a nikdy za těch 12 dní jsem neměl pocit jako u hodinek, že bych si ho chtěl sundat.
Denní pohled na počet kroků změřené chytrým prstenem Smart Ring v aplikaci JYouPro
Týdenní pohled na počet kroků změřené chytrým prstenem Smart Ring v aplikaci JYouPro
Měsíční pohled na počet kroků změřené chytrým prstenem Smart Ring v aplikaci JYouPro

ŘEŠENÍ A DALŠÍ POSTUP:

🅰️ Dobrá inspirace, chci si tento chytrý prsten hned koupit:

Když to uděláte přes tento můj odkaz, získám „provizi“ za doporučení v ohromující výši 31,80 Kč 😀, takže když vás bude aspoň 100 😏, testování se mi téměř vyplatilo 😎.

To byla jen sranda 😉, mne to testování novinek hlavně baví, rád se podělím o své zkušenosti, a když občas někoho inspiruji (třeba i ve smyslu že si koupí ne tento levný, ale právě ten dražší prsten, a neudělá tak zbytečně chybu která by ho mrzela), mám radost úplně největší. Budu tedy moc rád, když mi své rozhodnutí (jakékoliv) dáte vědět v komentáři 😊.

Malý tip k nákupu:

Když si koupíte zboží za určitou celkovou cenu, máte pak dopravu zdarma. Proto si vždy přihodím nějaký třímetrový USB-C kabel (kterých není nikdy dost 😎), výkonnou rychlou nabíječku k chytrému mobilu, atd., což je pak všechno bez dopravného jen za příjemných pár desítek korun (oproti stokorunám, za které ty úplně stejné výrobky nabízejí čeští a polští překupníci 🙄), a doma se to neztratí.

Kdo chce ušetřit a nespěchá, může si počkat na akci typu Black Friday (které mají v e-shopu minimálně 6x ročně), a koupit si tento prsten jako já za 384 korun včetně dopravy zdarma, zatímco nyní tento chytrý prsten stojí (pořád velmi příjemných) 500 korun.

můj nákup chytrého prstenu

🅱️ Zajímavé, ale raději si ještě počkám na testy dalších 6 levných chytrých prstenů, který z nich bude dodávat za tu cenu ty nejlepší výsledky.

Levných chytrých prstenů různých značek (nebo spíše „neznaček“) do 1.000 korun jsem zatím našel celkem 7, takže když bude zájem, rád otestuji i ty další možnosti (kde to bude dávat smysl), a třeba bude některý z nich (i kdyby za 700 korun) ještě lepší než tento (což by pak jistě stálo za úvahu).

Můj osobní závěr z tohoto testu:

Jsem strašně rád, že jsem si tento levný prsten na porovnání jeho funkcí pořídil, a rozhodně si nebudu kupovat vůbec žádný chytrý prsten dražší než 2.000 korun, protože věřím, že ještě letos bude možné si koupit velmi dobře fungující prsten s velmi dobrou aplikací za cenu pod 1.500, a možná i pod 1.000 korun.

K tomuto pro nás zákazníky velmi příznivému vývoji poměru cena / výkon zcela jistě přispěl právě i tento chytrý prsten Smart Ring a podpoří to každý, kdo si tyto ultra levné, a zatím sice úplně dokonalé, ale velmi nadějné chytré prsteny koupí.

Chytrý prsten Smart Ring a klasické hodinky

Doplnění: prsten se již vybil

Přesně po 14 dnech od prvního dobití chytrého prstenu Smart Ring jsem v mobilní aplikaci JYouPro zjistil, že se mi data z prstenu nesynchronizují, přestože se mi v aplikaci posledních několik dní ukazovalo podezřele stejné číslo (61 %) stavu baterie 🙄.

Takže tohle ukazování správného stavu baterie ještě budou muset autoři aplikace JYouPro opravit, ale každopádně tu máme naprosto úžasný výsledek dobíjení chytrého prstenu pouze 1x za 14 dní! 👏

Takže kdo jede na dovolenou na hory nebo někam do přírody bez elektřiny na 14 dní, prsten mu celou dobu vydrží monitorovat všechny údaje (v mém testu kroky, spánek, 1x za hodinu tepovou frekvenci, a 1x za den okysličení krve), nebo si s sebou pro jistotu může vzít i velmi lehkou a malou nabíjecí kolébku, která by takových prstenů v pohodě nabila i několik (na 5 kamarádů se stejným chytrým prstenem by stačila jedna nabíjecí kolébka)👍.

Když jsem dal chytrý prsten Smart Ring do nabíjecí kolébky, v mobilní aplikaci JYouPro se kupodivu v reálném čase zobrazoval stav nabíjení 👏 (četl jsem si během dobíjení prstenu článek, a vždy když jsem se přepnul zpět do aplikace, bylo číslo stavu baterie vyšší), a na 100 % byl prsten nabitý přesně za hodinu 👍.

Chytrý prsten Smart Ring se nabíjí v kolébce s vlastní baterií, která je součástí balení.

Vychytávka:

Dokud výrobce neopraví aplikaci, můžete přesný stav baterie chytrého prstenu Smart Ring kdykoliv (zejména bude-li se již blížit vybití) zjistit tak, že ho na pár vteřin vložíte do nabíjecí kolébky.

Ceny chytrých prstenů:

Pro zajímavost doplňuji aktuální ceny značkových (s trvalou podporou aplikace) i neznačkových (bez záruky podpory) chytrých prstenů, jejímž autorem je tvůrce YouTube kanálu Fitnesátor👍.

Porovnání cen chytrých prstenů – Fitnesátor

Dotazy:

Rád zodpovím jakékoliv dotazy k chytrým prstenům, které mi napíšete tady nebo na sociálních sítích (Facebook, Mastodon, Threads) do komentářů 😊, čímž pomůžeme i ostatním čtenářům a zájemcům o chytré prsteny.

Kdo by se na něco nechtěl ptát veřejně 🤔, může mi samozřejmě napsat na Messenger nebo WhatsApp 😎.

Krásný den všem 😊, přeji spokojenost a radost z nových a krásných chytrých prstenů 😏.

1 komentář u „Chytrý prsten za 400 korun – vyhodnocení testu a který koupit“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *