Hledání


Rubriky
 GSM software
 Hardware
 Obecně
 Nokia
 Siemens
 Sony Ericsson
 Alcatel
 Ericsson
 Motorola
 Panasonic
 Philips
 ostatní značky
  Samsung
    Telefony
       Tajné kódy
 Operátoři
 PDA4U.cz
 Digiťáky
 F.A.Q. - dotazy
 Fórum
 GSM banka
 GSM zábava
 Manuály, příručky
 MMS zprávy
 O nás
 Odblokování
 Příslušenství
 Reklama u nás
 SMS zprávy
 Tablet PC
 WAP

Databáze telefonů
 


Porovnání vlastností

Informační servery:
Nabídka práce z domu!

LEVNÁ PŮJČKA!

Jak zhubnout?


Doporučujeme

Počitadla
reklama:

Samsung SGH-D880 - chcete mobil známé značky s podporou dvou SIM karet?

Samsung SGH-D880 - chcete mobil známé značky s podporou dvou SIM karet?Až dosud se do telefonů se současnou podporou dvou SIM karet žádný velký výrobce mobilních telefonů nepustil. Občas se na trhu objeví méně známá značka, která se podporou dvou SIM karet může pochlubit, ale v paměti uživatelů moc neuvíznou. To se konečně odhodlala změnit společnost Samsung, která nedávno s jedním takovým telefonem přišla na trh. Jde o model Samsung SGH-D880. Pokud máte dvě SIM karty, pak už si nemusíte pořizovat dva mobilní telefony. Najednou můžete být na příjmu na vašem soukromém i pracovním čísle, SIM karty mohou být samozřejmě i od dvou rozdílných operátorů. 

V době uvedení na trh se stal tento telefon terčem kritiky kvůli své nesmyslně vysoko posazené ceně. S odstupem několika měsíců se ale dostala na víceméně normální hodnotu, proto právě nyní může začít zajímat širší spektrum uživatelů. Jde o telefon s vysouvací konstrukcí a rozměry 104 x 51 x 18,9 milimetrů, zvnějšku se tedy nijak neliší od jiných telefonů s podporou pouze jedné SIM karty. Uvnitř jeho těla je ale ukryta dvojice přijímačů / vysílačů, telefon pracuje na frekvencích GSM 900 / 1.800 a 1.900 MHz, z datových přenosů podporuje GPRS a EDGE. Hmotnost modelu SGH-D880 je středně nadprůměrných 113 gramů.

Samsung SGH-D880 [01] Samsung SGH-D880 [03]

Telefon je vyroben z plastů černé barvy, které jsou převážně lesklé, jeho leštění proto bude na denním pořádku. V zavřeném stavu vás na něm upoutá rozměrný displej s úhlopříčkou 2,3 palců a rozlišením 240 x 320 bodů. Umí zobrazit až 262 tisíc barev. Pod displejem je ovládací část klávesnice, která se skládá z joypadu s potvrzovacím středem, dvou funkčních kláves, tlačítek pro příjem / zavěšení hovoru a "C" tlačítka pro mazání.

Samsung SGH-D880 [02] Obě SIM karty umí být v pohotovostním stavu současně, jedna nich ale musí být primární, přes tu budete uskutečňovat hovory a posílat zprávy. Přepínání SIM karet se děje stiskem tlačítka na boční straně.

Pokud zatlačíte na přední stranu telefonu, dostanete se ke klávesnici. na ní je zcela standardní sada tlačítek, které jsou rozmístěny v matici 3 x 4.

Dvojice rádiových přijímačů / vysílačů v mobilu se projeví na výdrže baterie, kromě displeje je to jedna z nejnáročnějších komponent, co se odběru proudu týče. Samsung SGH-D880 je proto vybaven Li-Ion baterií s nadprůměrnou kapacitou 1.200 mAh, podobné baterie u klasických telefonů moc nevídáme, jsou obvyklé spíše u komunikátorů. S touto baterií vydrží telefon až 240 hodin v pohotovostním režimu, nebo až 9 hodin při hovoru. Není to žádná oslnivá hodnota, pokud si ideální výdrž udávanou výrobcem převedeme do normálních čísel, tak budeme muset nabíjet zhruba jednou za tři dny.

Vnitřní úložná paměť telefonu je 46 MB, to je docela dost pro běžné používání, nestačí to však pro práci s multimédii. Proto lze úložnou paměť rozšířit díky paměťovým kartám microSD až do velikosti 2 GB. Pro komunikaci s ostatními zařízeními a počítačem je určen buď Bluetooth nebo dodávaný USB kabel. Fotoaparát, jehož snímač má rozlišení 3 Mpix, je umístěn na zadní straně. Pokud vám v telefonu bude scházet nějaká aplikace, můžete si ji doinstalovat skrze jazyk Java.

Samsung SGH-D880 [04] Samsung SGH-D880 [05]

Závěr

Telefon Samsung SGH-D880 na dvě SIM karty si své uživatele zcela jistě najde. Jeho koupí ušetříte, jinak byste si museli koupit dva jiné telefony, abyste byli neustále na obou číslech na příjmu.

koupit v Shopu Telefonky.cz

English flag Summary in English

Samsung Launches D880- Dual SIM card Slider!

Samsung Electronics, a leading provider of mobile phones has announced the launch of Samsung D880, the newest dual SIM card mobile phone that brings both attractive design and various multimedia features to Samsung’s advanced mobile phones portfolio.

The dual SIM card slider has a stylish look featuring a shining front surface and measures at 18.9mm thick. The compact slide up design is easy to carry and use, while the sleek and sophisticated surface adds professional polish to the user’s style.

Steve Han, general manager of the hand-held phones division at Samsung Gulf Electronics commented: “Samsung D880 automatically switches between SIM cards according to the consumer’s needs and network access. The phone enables the user to use two active lines separately which eliminates the need to carry one phone per active SIM card. With the new D880, the user can enjoy a hassle free mobile experience along with the functionality of two mobiles in one sleek unit.”

The mobile phone applies GPRS/EDGE connectivity to provide the user with strong multimedia capabilities. The Samsung D880 has a dedicated music interface that supports multi format music files to make listening easier. Moreover, 2.3” large LCD screen offers convenient multimedia mobile experiences including MP3 player and a 3 mega pixel primary camera. The device also provides access to e-dictionary, easy phonebook search and multi tasking features as well as USB v2.0 and Bluetooth 2.0 for full speed connectivity.

Another intrinsic feature about the D880 is the large battery which uses 1200mA that is significantly more than other batteries. The user will be able to access dual roaming feature of the phones, which requires more battery power for the constantly searching signals, without depleting the battery life.

 
publikováno: 15.09.2008, autor: Martin Šimon
počet čtenářů: 19811
Přidej do: Linkuj si !Jaggni to!asdf.sk
Hodnocení článku:
Dosavadní hodnocení:Ø 3 z 2 známek
1 2 3 4 5  
ohodnoťte článek známkou jako ve škole


Související články:

Další související články

Názory čtenářů
01.10.2008, 15:55VÝDRŽ BATERIE!!!anonym
 
 
Chcete-li odebírat všechny komentáře k tomuto článku na e-mail, zaregistrujte se prosím a přihlašte (vpravo nahoře)
 

vyhledávání na Internetu, v tomto magazínu, nebo v eShopu:

Google
 

reklama
Stránky si právě prohlíží 485 návštěvníků
Přihlášení návštěvníka
username:
heslo:
 
Chci se také zaregistrovat
zapomenuté heslo?

Reklama

Využíváte již rychlé mobilní připojení přes 3G?
 ne, je to příliš drahé (24.1 %)
|
 
 ne, nic takového nepotřebuji (21.3 %)
|
 
 ne, můj operátor ho u nás ještě nenabízí (18.2 %)
|
 
 ano, i když je to dost drahé (17.3 %)
|
 
 ano, cena odpovídá přínosu (18.9 %)
|
 
anketa spuštěna: 18.07.2010
Celkový počet hlasů: 9726

Jiná odpověď
další ankety

Reklama

Nejčtenější články za posledních 7 dní
 Recenze: UMAX Premier DS-4331 - malý digitální šperk pod stromeček (333)
 Megarecenze: Canon PowerShot A510 – zlevňujeme, zmenšujeme, zkvalitňujeme (290)
 Megarecenze: Alcatel OT 756 - stylový telefon pro mladé (271)
 Megarecenze: Canon PowerShot A80 boří představy o lowendu (213)
 Nové přenosné a dokovací reproduktory pro chytré mobilní telefony a tablety (197)


Reklama


Nejčtenější články
 Speciální kódy pro telefony Nokia (363035)
 Sexual Positions - instalujte po 22.00 hodině (269459)
 Aktuální verze firmware všech telefonů Nokia na jednom místě (245085)
 Nokia LogoManager - download verze 1.2.41 + starší a češtiny k nim (224989)
 Jimm česky a zdarma - další ICQ klient pro Java telefony! (202647)

Nejkomentovanější články
 Speciální kódy pro telefony Samsung (1107)
 Zkušenosti s Digi TV (597)
 Notebook Prestigio P157 s novou grafikou ATI Radeon 9700 - testy (553)
 Jimm česky a zdarma - další ICQ klient pro Java telefony! (459)
 Speciální kódy pro telefony Nokia (455)

ReklamaNávštěvnost gsm4U.cz měří iAudit | RSS gsm4U.cz pro Váš server | reklama na gsm4U.cz | jak se stát redaktorem gsm4U.cz
© 2000 - 2016 - KONYTECH s.r.o., všechna práva vyhrazena. | About Us | Design a kód. | ISSN 1214-3022
hostujeme u Web4U.cz