Hledání


Rubriky
 GSM software
 Hardware
   Akce 24 hodin
   GPS navigace
   MP3 přehrávače
   Notebooky
   Paměťové karty
   PDA
   Počítače
   Přídavné karty
   Repase
   Sady GO a TWIST
   Tablety
   Telefony
   TFT panely
   Video
 Obecně
 Nokia
 Siemens
 Sony Ericsson
 Alcatel
 Ericsson
 Motorola
 Panasonic
 Philips
 ostatní značky
 Operátoři
 PDA4U.cz
 Digiťáky
 F.A.Q. - dotazy
 Fórum
 GSM banka
 GSM zábava
 Manuály, příručky
 MMS zprávy
 O nás
 Odblokování
 Příslušenství
 Reklama u nás
 SMS zprávy
 Tablet PC
 WAP

Databáze telefonů
 


Porovnání vlastností

Informační servery:
Nabídka práce z domu!

LEVNÁ PŮJČKA!

Jak zhubnout?


Doporučujeme

Počitadla
reklama:

Recenze: Poznejte mikrosvět s USB mikroskopem Digitus DA-70350, který připojíte k PC nebo notebooku

Recenze: Poznejte mikrosvět s USB mikroskopem Digitus DA-70350, který připojíte k PC nebo notebookuV naší další recenzi zajímavého příslušenství pro PC a notebooky tu máme specialitu pro všechny, kteří se chtějí ponořit do mikrosvěta. Otestovali jsme USB mikroskop Digitus, který dokáže zvětšit cokoli až 200x, a zobrazit přímo na vašem monitoru nebo displeji notebooku. Mimo statických snímků umí natáčet i video, je vhodný nejen detailní studium brouků, rostlin či známek, ale i pro desítky dalších činností. 

Mikroskop Digitus DA-70350 je zařízení v podobě bílého plastového tubusu s délkou 10 centimetrů. Na jedné straně má USB kabel, na druhé snímací optiku, která je obklopena čtyřmi vysoce svítivými LED diodami. Snímací čip má nativní rozlišení 640 x 480, ale ovládací software ho dokáže interpolovat i na vyšší (případně nižší) rozlišení. Jak už jste jistě z nadpisu pochopili, připojuje se do USB portu, je jedno zdali jde o USB 1.1 nebo 2.0.

Digitus DA-70350 [01] Digitus DA-70350 [02]

Optika umí obraz přiblížit 10x - 200x, ale není to klasické postupné přibližování, spíše skokové. Přibližování a zároveň zaostřování se provádí manuálně černým kolečkem, které je umístěno na těle mikroskopu. Mikroskop držíte v ruce, podobně jako například tužku.

Digitus DA-70350 [03] Digitus DA-70350 [04]

Při snímání nějakého předmětu nemusíte být v jeho těsné blízkosti (například při zkoumání zubních plomb si ho nemusíte vložit do pusy :-)), stačí když jste 5 - 10 centimetrů daleko, otočným kolečkem vždy zaostříte tak, aby byl obraz co nejlepší. Pokud ale budete zkoumat nějaký předmět, položený na stole, je lepší přímo nad něj mikroskop postavit, a pak zaostřovat. Při jeho držení v ruce se u vyšších zvětšení totiž neubráníte nechtěným pohybům. K udržení jeho stability lze použít i dodávaný jednoduchý stojánek, který slouží i pro odkládání mikroskopu. U mikroskopu totiž nejde vypnout osvětlení, ale ve stojánku bude maximálně ztlumené. Princip fungování mikroskopu Digitus DA-70350 můžete vidět na našem následujícím videu.

Naše video z YouTube.com

Dobré osvětlení je naprostá nutnost při maximálním možném přiblížení, jedině tak bude mít snímek nejvyšší detaily. Je proto dobré nespoléhat jen na integrované osvětlení mikroskopu, ale přisvítit si třeba stolní lampou. Občas se mi stávalo, že při 200x přiblížení byl obraz trochu zrnitý a barvy do fialova, což je právě kvůli slabému osvícení objektu.

Digitus DA-70350 [05] Digitus DA-70350 [06]

Délka USB kabelu u tohoto mikroskopu je 1,8 metrů, nemusíte se tak ve svém zkoumání omezovat jen na nejbližší okolí počítače. Jestliže potřebujete větší dosah, zkuste si dokoupit prodlužovací USB kabel, případně se nechte inspirovat následujícím odstavcem.

Digitus DA-70350 [07] Digitus DA-70350 [08]

Pokud chcete plně využít potenciál tohoto mikroskopu například v přírodě, je vhodné mít nějaký malý přenosný notebook s Windows, který si budete brát s sebou ven. Naprosto skvěle se hodí k bílé variantě notebooku Asus EEE, podotýkám ale znova, že to musí být varianta s Windows XP. Zkoušel jsem tento USB mikroskop na Asus EEE ve verzi s Linuxem, byl nalezen jako webkamera, ale nepodařilo se mi ho zprovoznit v obslužném programu. Zkusím to ještě v nějakých dalších aplikacích, kdybych byl úspěšný, tak vás o tom určitě budeme informovat.

Naše video z YouTube.com

V balení najdete na CD ovladače a obslužný program. Je nutné vše nainstalovat ještě před připojením mikroskopu, s instalačním průvodcem je to otázka několika kliknutí. Obslužný program potom naleznete na ploše nebo v příslušném menu vašich Windows, jedná se o složku Dino Digital Microscope a aplikaci DinoCapture.

Digitus DA-70350 [09] Digitus DA-70350 [10]

Práce s DinoCapture je extrémně jednoduchá, po jejím spuštění v ní uvidíte to, co mikroskop snímá, obraz se překresluje okamžitě, rychlostí 30 snímků za sekundu. Kdykoli můžete udělat snímek, všechny které pořídíte pak vidíte v levé části aplikace, když na ně najedete myší, zobrazí se ve velkém okně. Úplně stejně to funguje i u videa.

Snímky z mikroskopu [01] Snímky z mikroskopu [02]
Snímky z mikroskopu [03] Snímky z mikroskopu [04]
Snímky z mikroskopu [05] Snímky z mikroskopu [06]

Závěr

USB mikroskop Digitus DA-70350 je vhodný pro všechny, kdo potřebují pro práci nebo zábavu sledovat mikroskopický svět na monitoru počítače nebo displeji notebooku. Jeho používání je velmi snadné, díky téměř dvoumetrovému USB kabelu se dostanete kamkoli.

Stránky produktu Digitus DA-70350

koupit v Shopu elektro4U.cz

English flag Summary in English

Review: See the micro-world under USB microscope Digitus DA-70350, which you simply connect to a PC or notebook

In our next review of interesting accessories for PC and notebooks, we have speciality for all, who want to dive into micro-world. We have tested Digitus USB microscope, which can enlarge anything up to 200x, and show it directly on your monitor or laptop display. In addition to static images can rekord a video. Is suitable not only for detailed study of beetles, plant or marks, but also for dozens of other activities.

The microscope Digitus DA-70350 is a device in the form of white plastic tube with a length 10 centimetres. On the one side has an USB cable, on the seconds is optics, which is surrounded by four highly luminous LED. Sensor has a native resolution of 640 x 480, but the control software it can interpolate to a higher (or lower) resolution. As you certainly understand from the title, microscoe is attached to a USB port.

Optics image can zoom in 10x to 200x, but it is not the classic gradual approach, rather jumping. Approximation, while focusing is done manually black dial, which is located on the body of the microscope. You hold microscope in hand, like a pencil, for example.

When working with microscope, an object may not be in close proximity (such as when examining dental seals you do not need to insert it to mouth :-)), just when you're about 5 centimeters away, rotary dial always point the image. But if you examine an object, situated on the table, it is better to directly put microscope on it, and then focusing. When held in the hand, unwanted movements appears. To maintain its stability can be used a simple stand, which is used for folding microscope too. The microscope can not turn off lights. The principle of the microscope Digitus DA-70350 can be seen on our next video (in Czech review above).

Good lighting is absolute need for maximum zoom, and only with it you wil see of the details. You can use table lamp for more light in somewhile.

The length of a USB cable for this microscope is 1.8 meters, you are not, in its examination limited to immediate vicinity of the computer. If you need more reach, try to buy a USB extension cable.

If you want to fully exploit the potential of this microscope, for example, in nature, it is appropriate to have a small portable laptop with Windows, you'll take with him out. Absolutely great choice is the white notebook Asus EEE, I emphasize, must be with Windows XP. I tried the USB microscope on Asus EEE in the version of Linux, was found as a webcam, but failed to me work. I will try it in other Linux applications, if I will be successful, I will let you now.

In the package can be found CD-ROM with drivers and attendants program. It is necessary to install everything before connecting microscope, with the installation guide is a matter of a few clicks.

Working with DinoCapture is extremely simple, since its launch in it you will see what the microscope senses, the picture is paints immediately, the speed is 30 frames per second.

Conclusion

USB microscope Digitus DA-70350 is suitable for all who need to work or entertainment with microscopic world on the computer monitor or laptop display. Its use is very easy, because almost 2 meter USB cable.

Product page of Digitus DA-70350

 
publikováno: 22.08.2008, autor: Martin Šimon
počet čtenářů: 27519
Přidej do: Linkuj si !Jaggni to!asdf.sk
Hodnocení článku:
Dosavadní hodnocení:dosud nehodnoceno
1 2 3 4 5  
ohodnoťte článek známkou jako ve škole


Související články:

Další související články

Buďte první, kdo k článku přidá komentář!
 
Chcete-li odebírat všechny komentáře k tomuto článku na e-mail, zaregistrujte se prosím a přihlašte (vpravo nahoře)
 

vyhledávání na Internetu, v tomto magazínu, nebo v eShopu:

Google
 

reklama
Stránky si právě prohlíží 485 návštěvníků
Přihlášení návštěvníka
username:
heslo:
 
Chci se také zaregistrovat
zapomenuté heslo?

Reklama

Využíváte již rychlé mobilní připojení přes 3G?
 ne, je to příliš drahé (24.1 %)
|
 
 ne, nic takového nepotřebuji (21.3 %)
|
 
 ne, můj operátor ho u nás ještě nenabízí (18.2 %)
|
 
 ano, i když je to dost drahé (17.3 %)
|
 
 ano, cena odpovídá přínosu (18.9 %)
|
 
anketa spuštěna: 18.07.2010
Celkový počet hlasů: 9726

Jiná odpověď
další ankety

Reklama

Nejčtenější články za posledních 7 dní
 Recenze: UMAX Premier DS-4331 - malý digitální šperk pod stromeček (333)
 Megarecenze: Canon PowerShot A510 – zlevňujeme, zmenšujeme, zkvalitňujeme (290)
 Megarecenze: Alcatel OT 756 - stylový telefon pro mladé (271)
 Megarecenze: Canon PowerShot A80 boří představy o lowendu (213)
 Nové přenosné a dokovací reproduktory pro chytré mobilní telefony a tablety (197)


Reklama


Nejčtenější články
 Speciální kódy pro telefony Nokia (363035)
 Sexual Positions - instalujte po 22.00 hodině (269459)
 Aktuální verze firmware všech telefonů Nokia na jednom místě (245085)
 Nokia LogoManager - download verze 1.2.41 + starší a češtiny k nim (224989)
 Jimm česky a zdarma - další ICQ klient pro Java telefony! (202647)

Nejkomentovanější články
 Speciální kódy pro telefony Samsung (1107)
 Zkušenosti s Digi TV (597)
 Notebook Prestigio P157 s novou grafikou ATI Radeon 9700 - testy (553)
 Jimm česky a zdarma - další ICQ klient pro Java telefony! (459)
 Speciální kódy pro telefony Nokia (455)

ReklamaNávštěvnost gsm4U.cz měří iAudit | RSS gsm4U.cz pro Váš server | reklama na gsm4U.cz | jak se stát redaktorem gsm4U.cz
© 2000 - 2016 - KONYTECH s.r.o., všechna práva vyhrazena. | About Us | Design a kód. | ISSN 1214-3022
hostujeme u Web4U.cz