Hledání


Rubriky
 GSM software
 Hardware
  Notebooky
    Asus
 Obecně
 Nokia
 Siemens
 Sony Ericsson
 Alcatel
 Ericsson
 Motorola
 Panasonic
 Philips
 ostatní značky
 Operátoři
 PDA4U.cz
 Digiťáky
 F.A.Q. - dotazy
 Fórum
 GSM banka
 GSM zábava
 Manuály, příručky
 MMS zprávy
 O nás
 Odblokování
 Příslušenství
 Reklama u nás
 SMS zprávy
 Tablet PC
 WAP

Databáze telefonů
 


Porovnání vlastností

Informační servery:
Nabídka práce z domu!

LEVNÁ PŮJČKA!

Jak zhubnout?


Doporučujeme

Počitadla
reklama:

Recenze: Notebook ASUS K50IJ SX002C s plnohodnotnou klávesnicí a LED podsvícením displeje se hodí pro práci i zábavu


Recenze: Notebook ASUS K50IJ SX002C s plnohodnotnou klávesnicí a LED podsvícením displeje se hodí pro práci i zábavuKaždý notebook jednou doslouží, a je na čase se poohlédnout po nějakém novém. Přesně tak to bylo v mém případě, kdy mi ze dne na den "umřela" sedmnáctipalcová Toshiba M60-161. Jelikož notebook nutně potřebuji pro práci, tak jsem na nic nečekal, během dvou hodin se zorientoval v aktuální nabídce notebooků, kde jsem narazil na favorita, kterého jsem si posléze zakoupil. Limitován jsem byl částkou kolem 13 tisíc korun, což je průměrná cena současného notebooku. Před koupí jsem si notebook vyzkoušel a srovnal s jinými značkami, které jsem měl jako další v pořadí. A co mne na něm zaujalo nejvíce? Kvalitní klávesnice s numerickou částí, multidotykový touchpad, špičkový 15,6 palcový displej s LED podsvícením a samozřejmě hardwarová výbava, které nechybí solidní 4 GB paměti. Více už v dnešní recenzi. 

Popis notebooku, displej, klávesnice

Notebooky řady ASUS K50 patří mezi poslední novinky u této značky. Můžete je zakoupit v mnoha různých konfiguracích, které se liší hardwarovou výbavou, a samozřejmě i cenou. Jelikož notebook potřebuji hlavně pro práci (primárně programování J2EE aplikací), vybral jsem si variantu s dvoujádrovým procesorem Intel Pentium T4200, běžícím na frekvenci 2 GHz, a se 4 GB paměti. Při pohledu na parametry grafické karty se zkušení pařani možná jen ušklíbnou, v praxi při hraní her si ovšem nevedla zas tak špatně, více se o ní dozvíte v samostatné kapitole.

Rozměry, hmotnost, zpracování

Notebook má plastové tělo (šasi) černé barvy, pokud se podíváte blíže, uvidíte pod lesklým lakem jemný vzorek (ASUS jej označuje jako Domino), který při pohledu z různých úhlů jemně mění barvu. Rozměry notebooku jsou 370 x 256 x 35 milimetrů, hmotnost je 2,6 kilogramů.

Notebook ASUS K50 [01] Notebook ASUS K50 [02]

Lesklý displej s LED podsvícením

Design notebooku se nese přesně v duchu moderní doby, kdy se prakticky všechno dělá lesklé. Lesklý je povrch krytu i displej. Jeho úhlopříčka je 15,6 palců, je tedy širokoúhlý (16:9), nativní rozlišení má 1.366 x 768 bodů (WXGA). Oceníte na něm hlavně LED podsvícení, které postupně nahrazuje zastaralé katodové posvícení. Displeje s LED podsvícením mají věrnější podání barev, jsou jasnější, a netrpí neduhem katodových displejů, které se po několika letech vysvítily, a byly více náchylné na poruchy (invertor displeje).

Nad displejem je malá čočka integrované webkamery s CMOS snímačem, který má hardwarové rozlišení 1,3 MPix, při kvalitním osvětlení dokáže snímek směle konkurovat levnějším digitálním fotoaparátům.

Víko displeje není v zavřeném stavu jištěno ke spodní části žádnou západkou, není to potřeba. Nejlepšího barevného podání dosáhnete, když se na displej budete dívat v přímém úhlu, při pohledu shora jsou barvy jakoby "vyprané", při pohledu zespoda zase hodně saturované.

Klávesnice

Díky větší úhlopříčce displeje se sice notebook trochu protáhl do šířky, na druhou stranu ale vzniklo místo na plnohodnotnou numerickou klávesnici, která se nachází vpravo od klávesnice normální, je oddělena jen širší mezerou.

Na klávesnici se píše dobře, má tichý chod, rozložení kláves hodnotím jako velmi dobré, je tu Ctrl vlevo od Fn, široký mezerník, dvouřádkový Enter a dlouhý Backspace. Netradičně jsou řešeny kurzorové klávesy, z nichž tři jsou v hlavní klávesnici a jedna v numerické části. Při práci či hraní to ale ničemu nevadí, pokud se na ně nebudete dívat, ani si toho nevšimnete.

Notebook ASUS K50 [03] Notebook ASUS K50 [09]

Klávesy notebooku jsou všechny zkosené na levé a spodní straně, na psaní to nemá žádný vliv, jen klávesnice lépe vypadá. Rozměr jedné klávesy na hlavní klávesnici je 18 x 18 milimetrů, numerická klávesnice má klávesy trochu menší - 15 x 18 milimetrů. Zdvih kláves je 2,5 milimetru.

V kombinaci s klávesou Fn máte přístup ke zkratkovým klávesám, jejich význam je na příslušných tlačítkách vyznačen modře. Lze tak regulovat hlasitost či podsvícení, zapínat / vypínat Wifi, uspat notebook a podobně. Při stisku Fn + Enter na numerické klávesnici se spustí Kalkulačka. Kupodivu ale ne všechny zkratky jsou na klávesách vyznačeny, proto je dobré prostudovat manuál, například užitečná je kombinace Fn + F9, která zamkne touchpad.

Pod klávesnicí, po obou stranách touchpadu, máte dostatek místa pro opření dlaní. Díky důmyslnému způsobu chlazení tato plocha nikdy nebude topit, ale naopak bude o 25 procent chladnější, než je teplota lidského těla, v praxi by tak teplota této plochy neměla překročit 28 stupňů. Právě na notebooku píši, venkovní teplota ukazuje 30 stupňů ve stínu, v místnosti jen o trochu méně, a opravdu tato plocha spíše chladí, rozhodně ani trochu nehřeje.

Když už jsme u toho zahřívání, tak lehce teplejší je jen horní část numerické klávesnice, jinak je notebook celkově velmi dobře chlazený, výdech větráčku se nachází na zadní straně.text tohoto článku je rozdělen do více kapitol, zde jimi můžete listovat
 Touchpad, porty a rozhraní, procesor a paměť >>
 
publikováno: 28.08.2009, autor: Martin Šimon
počet čtenářů: 28511
Přidej do: Linkuj si !Jaggni to!asdf.sk
Hodnocení článku:
Dosavadní hodnocení:Ø 1.09 z 11 známek
1 2 3 4 5  
ohodnoťte článek známkou jako ve škole


Související články:

Další související články

Buďte první, kdo k článku přidá komentář!
 
Chcete-li odebírat všechny komentáře k tomuto článku na e-mail, zaregistrujte se prosím a přihlašte (vpravo nahoře)
 

vyhledávání na Internetu, v tomto magazínu, nebo v eShopu:

Google
 

reklama
Stránky si právě prohlíží 485 návštěvníků
Přihlášení návštěvníka
username:
heslo:
 
Chci se také zaregistrovat
zapomenuté heslo?

Reklama

Využíváte již rychlé mobilní připojení přes 3G?
 ne, je to příliš drahé (24.1 %)
|
 
 ne, nic takového nepotřebuji (21.3 %)
|
 
 ne, můj operátor ho u nás ještě nenabízí (18.2 %)
|
 
 ano, i když je to dost drahé (17.3 %)
|
 
 ano, cena odpovídá přínosu (18.9 %)
|
 
anketa spuštěna: 18.07.2010
Celkový počet hlasů: 9726

Jiná odpověď
další ankety

Reklama

Nejčtenější články za posledních 7 dní
 Recenze: UMAX Premier DS-4331 - malý digitální šperk pod stromeček (333)
 Megarecenze: Canon PowerShot A510 – zlevňujeme, zmenšujeme, zkvalitňujeme (290)
 Megarecenze: Alcatel OT 756 - stylový telefon pro mladé (271)
 Megarecenze: Canon PowerShot A80 boří představy o lowendu (213)
 Nové přenosné a dokovací reproduktory pro chytré mobilní telefony a tablety (197)


Reklama


Nejčtenější články
 Speciální kódy pro telefony Nokia (363035)
 Sexual Positions - instalujte po 22.00 hodině (269459)
 Aktuální verze firmware všech telefonů Nokia na jednom místě (245085)
 Nokia LogoManager - download verze 1.2.41 + starší a češtiny k nim (224989)
 Jimm česky a zdarma - další ICQ klient pro Java telefony! (202647)

Nejkomentovanější články
 Speciální kódy pro telefony Samsung (1107)
 Zkušenosti s Digi TV (597)
 Notebook Prestigio P157 s novou grafikou ATI Radeon 9700 - testy (553)
 Jimm česky a zdarma - další ICQ klient pro Java telefony! (459)
 Speciální kódy pro telefony Nokia (455)

ReklamaNávštěvnost gsm4U.cz měří iAudit | RSS gsm4U.cz pro Váš server | reklama na gsm4U.cz | jak se stát redaktorem gsm4U.cz
© 2000 - 2016 - KONYTECH s.r.o., všechna práva vyhrazena. | About Us | Design a kód. | ISSN 1214-3022
hostujeme u Web4U.cz