gsm4U.cz | biz4U.cz | Acer Ferrari | Acer Travelmate | Domácí práce | Levná půjčka | Jak zhubnout? | logo4U.cz |   provozuje: KONYTECH s.r.o.OBJEDNAT  REKLAMU  
Hledání


Rubriky
 GSM software
 Hardware
 Obecně
 Nokia
 Siemens
 Sony Ericsson
 Alcatel
 Ericsson
 Motorola
 Panasonic
 Philips
 ostatní značky
 Operátoři
 PDA4U.cz
 Digiťáky
 F.A.Q. - dotazy
 Fórum
 GSM banka
 GSM zábava
 Manuály, příručky
 MMS zprávy
 O nás
 Odblokování
 Příslušenství
  Bluetooth
 Reklama u nás
 SMS zprávy
 Tablet PC
 WAP

Databáze telefonů
 


Porovnání vlastností

Informační servery:
Acer Ferrari
Acer TravelMate

Nabídka práce z domu!

LEVNÁ PŮJČKA!

Jak zhubnout?

Náhodná fazole 2
 

Doporučujeme

Počitadla
reklama:

Recenze MP3 autorádia Kingstech MP3-F839 s vestavěnou Bluetooth HandsFree

Recenze MP3 autorádia Kingstech MP3-F839 s vestavěnou Bluetooth HandsFreeO výhodách MP3 autorádia myslím nemusíme mluvit, kdo na cestách rád poslouchá tisíce různých svých oblíbených písniček, zasune do autorádia Kingstech MP3-F839 doma naplněný USB Flash disk (2 GB = cca 400 skladeb), SD/MMC paměťovou kartu (1 GB = cca 200 skladeb) či CDčko (700 MB = cca 140 skladeb) a za pár sekund se již oddává lahodnému poslechu. Kdo chce navíc v autě i bezpečně telefonovat a nehodlá utrácet tisíce korun za pevnou vestavěnou HandsFree sadu (co s ní, až auto prodáte, nebo změníte mobil?) a její instalaci (zásah do interiéru), může spojit příjemné s užitečným a telefonovat přes toto autorádio. Samozřejmě s tím, že sebehlasitěji hrající hudba se příchozím hovorem automaticky vypne, narozdíl od HandsFree sluchátek v uchu! 

Součásti balení:

Společně s autorádiem Kingstech MP3-F839 obdržíte anglický i český manuál, který vám pomůže odhalit všechny jeho funkce, přístupné přes těch několik málo tlačítek na předním panelu.
Jako u každého autorádia obdržíte i s Kingstech MP3-F839 "klíč" pro vyjmutí starého autorádia ze šuplíku, který mají všechna auta NEVYBAVENÁ originálními autorádii stejně široký.
Autorádio Kingstech MP3-F839 má standardní ISO konektor (sada kabelů k napájení a reproduktorům), takže pokud jste už autorádio měli, nebo máte v autě "přípravu na autorádio" od výrobce auta, stačí jen zacvaknout konektory a hrajete ;-).
Jak je dobrým zvykem, výrobci autorádií k nim dodávají ochranné pouzdro, ve kterém si můžete přední panel autorádia odnášet z auta a nelákat jím zloděje tohoto pro ně atraktivního artiklu.
Poslední přiloženou zajímavostí je dálkové ovládání autorádia Kingstech MP3-F839.

Kingstech MP3-F839 - USB Flash disk front

Bluetooth HandsFree:

Nokia 7610 - Bluetooth HandsFree Kingstech Spárování s mobilem je naprosto jednoduché, v mobilu si zapnete Bluetooth a na zapnutém autorádiu na cca 5 sekund zmáčknete tlačítko MUTE. Na displeji autorádia se objeví PAIRING, v tu chvíli si na mobilu dáte vyhledat jiná Bluetooth zařízení. Mobil během chvilky najde zařízení BHF101K, které si dáte přidat do mobilu. Autorádio vyšle žádost o kód, což je bezpečnostní opatření, aby si přes vaše autorádio nevolal třeba i soused ;-). Zadáte kód uvedený v manuálu, na displeji mobilu uvidíte "Připojeno k BHF101K" (viz obrázky níže) a na velkém displeji autorádia se objeví nápis PHONE. Vlevo na displeji autorádia zůstane po celou dobu spojení svítit červený nápis PHONE. Kdykoliv odteď zapnete autorádio a budete mít v dosahu cca 5 metrů (tedy třeba v tašce v zadním kufru) zapnutý svůj (spárovaný) mobil a v něm Bluetooth, obě zařízení se automaticky spojí a vy můžete v autě bezpečně a v souladu s pravidly silničního provozu telefonovat!

Nokia 7610 - Bluetooth HandsFree Kingstech Nokia 7610 - Bluetooth HandsFree Kingstech

Příjem hovoru:
Zavolá-li vám kdokoliv, přeruší se automaticky přehrávání autorádia z jakéhokoliv zdroje (rádio, SD/MMC karta, USB Flash disk či CDčko), na displeji se objeví celé číslo volajícího (včetně mezinárodní předvolby, tedy např. 420 123 456 789) a tlačítkem TALK máte možnost hovor přijmout, poté i ukončit. Po ukončení hovoru pokračuje přehrávání ze stejného zdroje, jako před započetím hovoru.
Dobrou funkcí je volání poslednímu číslu - stačí 2x stisknout tlačítko TALK.

Kingstech MP3-F839 - USB Flash disk popis

Kvalita hovoru:
Autorádio jsem osobně testoval jen telefonováním z kanceláře (tedy v klidném prostředí, bez okolního hluku, obvyklého ve většině aut) a praktická zkušenost je taková, že volajícího je z reproduktorů slyšet výborně.
Co se týče slyšitelnosti telefonujícího na druhé straně, ta je po počátečním pársekundovém jakoby "ladění spojení" vynikající a čistá, což je bohužel (logicky) omezeno vzdáleností telefonujícího od mikrofonu. Protože jsem měl možnost se (narozdíl od jízdy v autě) k autorádiu naklonit až na vzdálenost 10 cm, byl jsem na druhé staně slyšet výborně. To vydrželo přes vzdálenost 20 cm až do cca 30 centimetrů od autorádia, kdy se citlivost mikrofonu evidentně vyčerpala a kvalita přenosu se začala rapidně zhoršovat.
Protože test proběhl jen v "laboratorních" podmínkách, je bohužel nutno předpokládat, že v hlučnějším automobilu bude telefonujícího slyšet ještě hůř. Určitě tedy nemohu doporučit využití autorádia Kingstech MP3-F839 jako Bluetooth HandsFree do starých hlučných aut, nebo např. do nákladních automobilů, kde je vzdálenost autorádia (a tedy i mikrofonu) 40 a více centimentrů od řidičových úst.
Výrobce by se měl zamyslet nad možností dokoupitelného vyvedení externího mikrofonu někam do pro HandsFree obvyklých prostor kolem slunečních stínítek.

autorádio Kingstech MP3-F839 s MP3 přehrávačem Canyon v USB slotuKingstech MP3-F839 - Canyon MP3 prehravac

Hudební funkce:

Výkon:
Autorádio Kingstech MP3-F839 nabízí naprosto dostatečný výkon 4x 50 W, což bohatě postačí každému běžnému motoristovi, pochopitelně mimo příznivců tuningu ;-). Dáte-li si hlasitost naplno, slabší povahy (obvykle manželka) auto kvapem opouští, nezapomeňte tedy aspoň přibrzdit :-).
Máte-li už z výroby v autě vestavěné 4 reproduktory, můžete si zvuk v nich jednoduše regulovat zleva doprava i zepředu dozadu. Chcete-li se tedy např. vepředu bavit s manželkou a dětem do zadních reproduktorů pustit jejich oblíbenou pohádku, stačí jen zmáčknou kulaté tlačítko VOLUME a přesunout veškerý zvuk z autorádia kompletně dozadu.

Přehrávání CD:
Jelikož je slot na CDčka skyt za předním panelem, musíte jej napřed nechat odklopit (provede motorek) a pak jen vložit CDčko na začátek slotu. Tam si CDčko další motorek vtáhne dovnitř, sám se zavře panel, načte se obsah CDčka a za pár sekund posloucháte.
Jakmile zmáčknete červené vnitřní tlačítko pro vysunutí CDčka, motorek ho vysune a můžete si ho vzít. Neučiníte-li tak do cca 4 sekund, CDčko se samo zase zasune dovnitř a panel autorádia se zavře do správné polohy.
Mezi skladbami nejčastěji používám skok o 10 skladeb dopředu, čímž se i za jízdy jistě a rychle dostanu na další album. Autorádio nabízí i vyhledávání adresářů či dokonce jednotlivých skladeb, ale to by za jízdy mohl dělat jen spolujezec.
V ceně Kingstech MP3-F839 je i ploché dálkové ovládání, známe např. z notebooků (nikoliv kroužek na volant, známý z 2x tak drahých autorádií). To využijí spíše spolucestující ze zadních sedadel, hodláte-li jim tedy vůbec takovou moc do rukou svěřit :-). Osobně to beru tak, že muzika musí z 60% vyhovovat hlavně řidiči a nějaké neustálé přelaďování rádia či přeskakování z písničky na písničku ovládané od dětí ze zadních sedadel by jistě k psychické pohodě řidiče nepřispívalo ;-).

Ochrana proti českým silnicím:
Ve všech moderních autorádiích s CD a MP3 přehráváním je standardem tzv. "antishock (ESP)", což je zjednodušeně paměť, do které si autorádio předem načítá právě přehrávanou skladbu.
Pokud tedy jezdíte po "kočičích hlavách" (kostky zřejmě milují radní některých měst - nemotoristé), tankodromech (některé ulice ve městech, občas i některé úseky dálnice D1) a podobné hrůze, pak u kupovaného MP3 autorádia vždy hledejte údaj o velikosti "antishocku".
Kingstech MP3-F839 má antishock pro MP3 skladby 120 sekund a pro hudební CD 45 sekund, což je naprosto dostačující.

Kingstech MP3-F839 - karta uvnitr a vysunuta

Volba média, přehrávání:
Autorádio Kingstech MP3-F839 přehrává CD-R i CD-RW média s MP3 skladbami (včetně MP3 s variabilním datovým tokem), stejně jako klasická (originální) AudioCD.
Pokud vám hraje pouze rádio a vložíte jakýkoliv jiný zdroj hudby (paměťová karta SD/MMC, USB Flash disk, CDčko), autorádio se automaticky přepne na vložený zdroj, přečte si jeho obsah (např. 2 GB USB Flash disk plný MP3 skladeb za cca 2 sekundy) a začne jej automaticky přehrávat.
Máte-li současně vloženo více zdrojů hudby (např. USB Flash disk, CDčko), přepínají se jednotlivé zdroje tlačítkem MODE napravo.
Kdo má zatím malé paměťové médium a omrzí se mu stále stejné pořadí skladeb, může si zvolit přehrávání pomocí funkce "náhodný výběr".
Hledáte-li za jízdy svou oblíbenou skladbu, můžete si zvolit přehrání začátku (cca 10 sekund) postupně všech skladeb, dokud nenatrefíte na tu správnou.

Bluetooth profil A2DP:
Máte-li moderní mobil či MP3 přehrávač s nejnovějším Bluetooth profilem A2DP, můžete si přímo z nich přehrávat stereo skladby v autorádiu Kingstech MP3-F839 bezdrátovým přenosem!

Přední panel a displej:
Na můj vkus je displej zbytečně moc barevný, ale jakmile je jednou v autě, nijak rušivě nepůsobí na mne ani nikoho jiného (v autě máme zatím předchozí obdobný model Kingstech MP3-FA39). Tmavý design a hliníkový povrch předního panelu naopak působí reprezentativně a mimo výhradních příznivců velkých značek autorádií (Pioneer, Sony a pod.) neznám nikoho, kdo by Kingstech MP3-F839 viděl v reálu a kvůli designu si ho nechtěl dát do svého auta.
Na displeji se střídavě zobrazuje pořadové číslo skladby, odehrátý čas a ID3 Tag, tedy název interpreta a skladby. Protože velkých písmenek se na displej moc nevejde, musejí delší názvy rolovat. Kdyby člověk nevěděl, co na svých médiích má uloženo, ani by to z rolujících názvů často nepoznal, ale lepší řešení zatím zřejmě neexistuje.

pohled na přední panel ve dne a v noci
Kingstech MP3-F839 - front close - svetlo - tma

Podsvícení:

Některá starší autorádia měla problém, že jejich výrobci chtěli zaujmout zákazníky až tak moc, že jejich displej doslova zářil. Protože to často až ohrožovalo bezpečnost jízdy (zejména v autech s autorádiem nakloněným směrem nahoru), výrobci se naštěstí poučili a tento problém jsme v posledním roce nezaznamenali.
Jeden z uživatelů autorádia Kingstech MP3-F839 však poukázal na to, že u tohoto modelu působí kombinace silného podsvícení okolí kruhového ovládacího tlačítka a jeho pochromovaný povrch natolik silný svit, že mu také působí problémy (viz níže uvedený snímek z mobilu). Dovozce ihned zareagoval s nabídkou, že je možno v rámci záruky zdarma odpojit LED diody v tomto místě.

fotka uživatele z mobilu - porovnání svítivosti autorádia s tachografem
Kingstech MP3-F839 a tachograf

Další funkce:

FM a MW rádio
Radiový tuner v Kingstech MP3-F839 má všechny moderní funkce (RDS-EON), které jsou podrobně popsány v českém manuálu. Samozřejmostí je manuální i automatické ladění stanic, s možností automatického uložení nalezených stanic do paměti (18 FM pamětí, 12 MW pamětí).
Při slabším signálu potěší možnost volby Mono/Stereo. Nemaje autorádio Kingstech MP3-F839 v autě, nemohl jsem kvality radiového tuneru a jeho funkcí (automatické přelaďování na silnější vysílač téže stanice a pod.) prakticky otestovat, ale osobně rádio používám jen naprosto vyjímečně, když si do auta zapomenu vzít flashku (samozřejmě USB ;-).

Hodiny:
Na displeji můžete mít zobrazen aktuální čas, což je ideální řešit automaticky přes RDS. Možné je však také ruční nastavení hodin.

Kingstech MP3-F839 - Canyon MP3 prehravac

Závěr:

  • Pokud si hodláte pořídit nové MP3 autorádio zejména s maximalistickými funkcemi co do volby použitelných paměťových médií (SD/MMC karta, USB Flash disk či CDčko) a Bluetooth HandsFree pro vás není nutností, můžete si klidně pořídit i levnější model Kingstech MP3-FA39 (DOPRODÁNO), v ceně pod 3.000 korun s DPH.
  • Máte-li málo hlučné auto a jen občas potřebujete krátce využít i bezpečné telefonování přes Bluetooth HandsFree, pak pro vás může být model Kingstech MP3-F839 za svou cenu pod 3.700 Kč s DPH velmi dobrým řešením.
  • Máte-li hlučnější či nákladní auto (dodávku), nebo trávíte-li telefonováním z auta desítky minut a více denně, pak se poohlédněte po Bluetooth HandsFree autorádiu jiné značky.

koupit v Shopu elektro4U.cz

 
publikováno: 13.02.2007, autor: Jarek Jesenský
počet čtenářů: 19245
Přidej do: Linkuj si !Jaggni to!asdf.sk
Hodnocení článku:
Dosavadní hodnocení:Ø 1.61 z 18 známek
1 2 3 4 5  
ohodnoťte článek známkou jako ve škole


Související články:

Další související články

Názory čtenářů
27.02.2007, 14:15handsfreeanonym
28.02.2007, 01:35   RE: handsfreeJarek Jesenský
23.04.2007, 13:35ma AF funkci ? (preladovani na silnejsi vysilac)anonym
23.04.2007, 14:36   RE: ma AF funkci ? (preladovani na silnejsi vysilac)Jarek Jesenský
18.06.2007, 23:41Díkyanonym
27.09.2007, 19:05kod k Bluetoothuanonym
06.11.2007, 21:10   RE: kod k Bluetoothuanonym
13.12.2007, 11:20Kvalita hovoru - mikrofonuanonym
19.12.2007, 17:42anonym
20.12.2007, 14:43Nefungujeanonym
30.12.2007, 00:11Kvalita mp3anonym
31.12.2007, 01:18   RE: Kvalita mp3Jarek Jesenský
06.03.2011, 19:49Super rádio !anonym
 
 
Chcete-li odebírat všechny komentáře k tomuto článku na e-mail, zaregistrujte se prosím a přihlašte (vpravo nahoře)
 

vyhledávání na Internetu, v tomto magazínu, nebo v eShopu:

Google
 

Stránky si právě prohlíží 33 návštěvníků
Přihlášení návštěvníka
username:
heslo:
 
Chci se také zaregistrovat
zapomenuté heslo?

Reklama
Nabídka nadprůměrného výdělku v Praze - vhodné i pro absolventy a studenty!
Nyní máte reálnou šanci dosáhnout příjmy několikanásobně překračující průměr v ČR!

Využíváte již rychlé mobilní připojení přes 3G?
 ne, je to příliš drahé (23 %)
|
 
 ne, nic takového nepotřebuji (22.5 %)
|
 
 ne, můj operátor ho u nás ještě nenabízí (17.5 %)
|
 
 ano, i když je to dost drahé (18 %)
|
 
 ano, cena odpovídá přínosu (18.7 %)
|
 
anketa spuštěna: 18.07.2010
Celkový počet hlasů: 4236

Jiná odpověď
další ankety

Reklama

Nejčtenější články za posledních 7 dní
 Recenze: GigaByte GSmart G1315 - dual-SIM komunikátor s 3,5 palcovým kapacitním displejem (255)
 Speciální kódy pro telefony Samsung (254)
 Speciální kódy pro telefony Nokia (226)
 Recenze: GigaByte GSmart G1310 - dual-SIM s Androidem a hardwarovými tlačítky (161)
 Recenze: USB GPRS/EDGE/3G modem Huawei E1750 od společnosti T-Mobile (147)

Nejkomentovanější články za posledních 7 dní
 Speciální kódy pro telefony Samsung (3)

Reklama


Nejčtenější články
 Speciální kódy pro telefony Nokia (288281)
 Sexual Positions - instalujte po 22.00 hodině (239783)
 Aktuální verze firmware všech telefonů Nokia na jednom místě (200397)
 Nokia LogoManager - download verze 1.2.41 + starší a češtiny k nim (184418)
 Jimm česky a zdarma - další ICQ klient pro Java telefony! (168409)

Nejkomentovanější články
 Speciální kódy pro telefony Samsung (615)
 Zkušenosti s Digi TV (564)
 Notebook Prestigio P157 s novou grafikou ATI Radeon 9700 - testy (553)
 Jimm česky a zdarma - další ICQ klient pro Java telefony! (459)
 Speciální kódy pro telefony Nokia (370)

Reklama



Návštěvnost gsm4U.cz měří iAudit | RSS gsm4U.cz pro Váš server | reklama na gsm4U.cz | jak se stát redaktorem gsm4U.cz
© 2000 - 2012 - KONYTECH s.r.o., všechna práva vyhrazena. | About Us | Design a kód. | ISSN 1214-3022
hostujeme u Web4U.cz