gsm4U.cz | biz4U.cz | Acer Ferrari | Acer Travelmate | Domácí práce | Levná půjčka | Jak zhubnout? | logo4U.cz |   provozuje: KONYTECH s.r.o.OBJEDNAT  REKLAMU  
Hledání


Rubriky
 GSM software
 Hardware
  MP3 přehrávače
 Obecně
 Nokia
 Siemens
 Sony Ericsson
 Alcatel
 Ericsson
 Motorola
 Panasonic
 Philips
 ostatní značky
 Operátoři
 PDA4U.cz
 Digiťáky
 F.A.Q. - dotazy
 Fórum
 GSM banka
 GSM zábava
 Manuály, příručky
 MMS zprávy
 O nás
 Odblokování
 Příslušenství
 Reklama u nás
 SMS zprávy
 Tablet PC
 WAP

Databáze telefonů
 


Porovnání vlastností

Informační servery:
Acer Ferrari
Acer TravelMate

Nabídka práce z domu!

LEVNÁ PŮJČKA!

Jak zhubnout?

Náhodná fazole 1
 

Doporučujeme

Počitadla
reklama:

Recenze: Levný MP3 přehrávač Xtreme s českým menu, 512 MB paměti a dobrým zvukem

Recenze: Levný MP3 přehrávač Xtreme s českým menu, 512 MB paměti a dobrým zvukemPo delší době máme v redakci na testování další kapesní MP3 přehrávač s flash pamětí. Je jím model Xtreme, na svou cenu toho umí docela dost. Náš testovací kousek je v elegantní modré barvě, 512 MB paměti stačí drtivé většině uživatelů, najednou se vám do něj vejde kolem deseti klasických audio CD ve formátu MP3, Lze ho samozřejmě použít i jako přenosný disk, umí i FM rádio. Potěší volba ze sedmi barev podsvícení displeji, ale o tom už více v dnešní recenzi. 

MP3 přehrávač Xtreme máme na testování v modré barvě. V kombinaci se stříbrnou dostává přístroj nevtíravě sportovní design. Má tvar podlouhlého kvádru s přibližnými rozměry 90 x 30 x 22 milimetrů. Na jeho přední straně je černobílý grafický LCD displej s možností vícebarevného podsvícení a s rozlišením 132 x 32 pixelů. Vpravo od displeje je tlačítko Play/Stop, které při delším podržení slouží pro zapnutí / vypnutí. Další tlačítka se nacházejí na horní a spodní straně. Posuvným tlačítkem je možno je zamknout.

Xtreme MP3
Xtreme MP3
Xtreme MP3
Xtreme MP3

Pokud odsunete "víčko" na pravé straně, objeví se konektor USB. Na levé straně je umístěna zdířka pro sluchátka (klasický 3,5 mm Jack), pod ním je malý otvor, ve kterém je mikrofon. Na zadní straně je pod krytem místo pro jednu AAA baterii, která celý přehrávač napájí.

Xtreme MP3
Xtreme MP3
Xtreme MP3
Xtreme MP3

Zapnutí přístroje se provádí delším stiskem tlačítka Play, naběhnutí trvá asi 4 nebo 5 vteřin. Na jemném grafickém displeji uvidíte menu, které je kompletně v českém jazyce. Základní strukturu tvoří řada ikonek. Kromě přehrávání hudby můžete i nahrávat, poslouchat rádio či evidovat telefonní čísla. Pro podsvícení displeje si můžete zvolit jednu ze sedmi barev. Zajímavostí je možnost si upgradovat firmware, stačí příslušný soubor nakopírovat do přístroje a spustit volbu z menu.

Xtreme MP3
Xtreme MP3
Xtreme MP3
Xtreme MP3

Dodávaná sluchátka jsou docela kvalitní, mají pozlacený konektor a poutko pro přehrávač. Též přehrávání hudby mě mile překvapilo. Neregistroval jsem žádné nepatřičné "pazvuky" nebo šum, hudba měla velmi dobrou dynamiku, basy a výšky nebyly utopené ve středových frekvencích. Přehrávač korektně zobrazuje české znaky v názvech souborů i ID3 tags, má integrován i "průzkumník", kterým můžete procházet obsah paměti (byť jen dvouřádkový).

Displej
Displej
Displej
Displej
Displej
Displej
Displej
Displej

Přehrávač má přímo ve svém těle (pod krytkou) USB konektor, můžete ho proto zastrčit přímo do počítače. Pokud máte v blízkosti portů málo místa, použijte dodávaný prodlužovací kabel. A jaká je rychlost kopírování? Měřil jsem ji na vzorku MP3 souborů a celkové velikosti 100 MB. Soubory se do přehrávače překopírovaly během pěti minut a šesti vteřin. Zaplnit půlgigabajtovou paměť by vám tak zabralo asi půl hodiny.

Závěr

Xtreme je velmi dobrý kapesní MP3 přehrávač, jeden z nejlepších v této cenové kategorii, který se mi v poslední době dostal do rukou. Disponuje řadou funkcí, můžete ho použít například jako diktafon či FM rádio. Kvalita přehrávání je velmi dobrá, stejně tak i dodávaná sluchátka.

koupit v Shopu elektro4U.cz

 
publikováno: 11.08.2006, autor: Martin Šimon
počet čtenářů: 22499
Přidej do: Linkuj si !Jaggni to!asdf.sk
Hodnocení článku:
Dosavadní hodnocení:Ø 2.05 z 55 známek
1 2 3 4 5  
ohodnoťte článek známkou jako ve škole


Související články:

Další související články

Názory čtenářů
19.12.2006, 20:34Recenze pro recenzianonym
19.12.2006, 21:01   RE: Recenze pro recenzianonym
27.12.2006, 13:56Žádná negativa ?anonym
27.12.2006, 14:11   RE: Žádná negativa ?Jarek Jesenský
12.01.2007, 22:54Dá sa dobíjať cez USB?anonym
12.02.2007, 22:05   RE: Dá sa dobíjať cez USB?anonym
17.01.2007, 19:56jednotkyanonym
17.01.2007, 20:34   RE: jednotkyMartin Šimon
09.04.2007, 20:45extremeanonym
26.06.2007, 07:52firmwareanonym
10.07.2007, 20:30anonym
11.07.2007, 14:31   RE: kryt USBJarek Jesenský
17.05.2008, 11:42zarážejícíanonym
26.01.2009, 20:16Dotaz na Jackanonym
 
 
Chcete-li odebírat všechny komentáře k tomuto článku na e-mail, zaregistrujte se prosím a přihlašte (vpravo nahoře)
 

vyhledávání na Internetu, v tomto magazínu, nebo v eShopu:

Google
 

Stránky si právě prohlíží 32 návštěvníků
Přihlášení návštěvníka
username:
heslo:
 
Chci se také zaregistrovat
zapomenuté heslo?

Reklama
Nabídka nadprůměrného výdělku v Praze - vhodné i pro absolventy a studenty!
Nyní máte reálnou šanci dosáhnout příjmy několikanásobně překračující průměr v ČR!

Využíváte již rychlé mobilní připojení přes 3G?
 ne, je to příliš drahé (23 %)
|
 
 ne, nic takového nepotřebuji (22.5 %)
|
 
 ne, můj operátor ho u nás ještě nenabízí (17.5 %)
|
 
 ano, i když je to dost drahé (18 %)
|
 
 ano, cena odpovídá přínosu (18.7 %)
|
 
anketa spuštěna: 18.07.2010
Celkový počet hlasů: 4236

Jiná odpověď
další ankety

Reklama

Nejčtenější články za posledních 7 dní
 Speciální kódy pro telefony Samsung (255)
 Recenze: GigaByte GSmart G1315 - dual-SIM komunikátor s 3,5 palcovým kapacitním displejem (251)
 Speciální kódy pro telefony Nokia (224)
 Recenze: GigaByte GSmart G1310 - dual-SIM s Androidem a hardwarovými tlačítky (161)
 První recenze v ČR i ve světě: GigaByte GSmart G1317D - nový dual-SIM Android komunikátor za dobrou cenu! (154)

Nejkomentovanější články za posledních 7 dní
 Speciální kódy pro telefony Samsung (3)

Reklama


Nejčtenější články
 Speciální kódy pro telefony Nokia (288281)
 Sexual Positions - instalujte po 22.00 hodině (239783)
 Aktuální verze firmware všech telefonů Nokia na jednom místě (200397)
 Nokia LogoManager - download verze 1.2.41 + starší a češtiny k nim (184418)
 Jimm česky a zdarma - další ICQ klient pro Java telefony! (168409)

Nejkomentovanější články
 Speciální kódy pro telefony Samsung (615)
 Zkušenosti s Digi TV (564)
 Notebook Prestigio P157 s novou grafikou ATI Radeon 9700 - testy (553)
 Jimm česky a zdarma - další ICQ klient pro Java telefony! (459)
 Speciální kódy pro telefony Nokia (370)

Reklama



Návštěvnost gsm4U.cz měří iAudit | RSS gsm4U.cz pro Váš server | reklama na gsm4U.cz | jak se stát redaktorem gsm4U.cz
© 2000 - 2012 - KONYTECH s.r.o., všechna práva vyhrazena. | About Us | Design a kód. | ISSN 1214-3022
hostujeme u Web4U.cz