logo www.GSM4U.cz
Úvodní strana www.GSM4U.cz.

Mobilní telefon Nokia 9210

19.6.2001:      Budoucí majitelé tohoto jistě užitečného stroje, rozevřete své peněženky a připravte se na pořádný vítr v nich! Nejen samotná cena komunikátoru, ale i většiny příslušenství jistě vyrazí většině normálních smrtelníků dech.
     Nabíječka je až 5x dražší než pro jiné telefony Nokia, a kdo si myslel že firmě Nokia něco říká "ochrana investic" je na velkém omylu. Přechod (= upgrade) z automobilové hands-free sady předchozí verze tohoto komunikátoru (Nokia 9110) na novou pro N9210 totiž přijde bratru na nejméně 3,5 tisíce, tedy víc než samotná hands-free sada pro jiné telefony i včetně instalace!
     Obchodníci se mohou také "radovat" a jistě nebudou maketu N9210 za téměř pět tisíc vystavovat do výlohy - vždyť je dražší než jiné plně funkční telefony!!!
     Kdo si ještě i teď zcela náhodou myslí, že Nokia ví co dělá a nabízí komunikátor za cenu odpovídající jeho užitným vlastnostem, je na velkém omylu! Podívejte se na dokonalé PLNOHODNOTNÉ počítače do kapsy (třeba Compaq iPAQ za 25.000 Kč má v sobě integrován Internet Explorer, Excel, Word a elektronickou poštu - vše AUTOMATICKY synchronizováno se stolním PC, 4.096 barev na displeji, přehrávání videa i MP3, celkem 64 MB paměti atd.) na našem sesterském webu PDA4U. K tomu si raději kupte N6210 a budete plně a maximálně mobilní. Rok a půl už totiž právě díky této kombinaci nepotřebuji notebook, plně si (i jako řádně vytížený manažer :-) ve všech situacích (např. multimediální obchodní prezentace kdekoliv v terénu) vystačím se sestavou mobil s HW modemem, PDA a PC v práci. Kdo zatím nevěří mé praktické zkušenosti, ať si řádně pročte naše denně aktualizované zpravodajství ze světa PDA :-)
     Opravdu rád jsem prodával (a používám) mobilní telefony Nokia, ale řekl bych že od telefonu 7110 tato firma bohužel už nic podstatného nepřinesla. Nokia 6210 byla sice s HSCSD, tenčí a bez antény, ale zase s menším počtem míst v paměti a podle mne musí být každý hi-end model ve všech parametrech lepší než předchozí modely. Nokia 3310 byla už jen sice pěkná, ale přesto hračka, která měla za úkol jen nasytitit svou část trhu a připravit půdu pro svou lépe vybavenou "sestru" 3330. O malé snaze firmy Nokia svědčí i čerstvá anketa pořádaná mezi českými uživateli mobilních telefonů, kde se jasnou jedničkou co do inovací stal Alcatel (ano, právě tento výrobce mobilů ještě nedávno příbuzných spíše dětským plastovým hračkám).
     Poslední modely (N6310 a 8310) firmy Nokia představené na CeBITu již není vůbec potřeba komentovat, dát svým výrobkům víceméně jen nový (křiklavý a barevně neladící) obal a vyrazit na výstavu světových novinek je opravdu k smíchu. Připočteme-li k tomu již několik let trvající neschopnost firmy Nokia uvádět reálná data uvedení svých novinek na trh (netrefují se klidně i o půl roku a déle!), chybovost úplně VŠECH telefonů po jejich uvedení na trh (což se musí záplatovat i desítkami opravných firmware = i několikahodinová návštěva servisu - třeba na celou Moravu je jen jeden servis s věčnou frontou), neochotu sdělovat jakékoliv informace a nespolupráci s obchodníky, lze se jen divit dosavadnímu výsostnému postavení této firmy nejen na českém, ale i na světovém trhu.
     Řekl bych že zásadní problém bude zejména v tom, že Nokia již nechce být výrobcem nejlépe technicky vybavených telefonů (výrazná část majitelů telefonů této značky jej má právě kvůli možnosti spuštění "tajného" rozsáhlého servisního menu Netmonitor), což samozřejmě znamená neustále dávat milióny dolarů do vývoje, ale snaží se pouze co nejvíce "vyždímat" ze zavedené značky Nokia.
     Věřme že jim tato politika dlouho nevydrží, a již brzy se snad dočkáme nějakého výrazného protivníka. Vždyť co je krásnějšího a příjemnějšího pro spotřebitele než věčný boj konkurentů typu Coca-Cola a Pepsi, různých světových automobilek či výrobců počítačů a příslušenství! Myslím si totiž, že při dnešní technologické úrovni může telefon už dávno obsahovat (za rozumnou cenu - podívejte se na počítače a notebooky, kolik toho uvnitř mají a kolik stojí!) barevný displej, výkonný procesor a desítky MB paměti. Jen kvůli malé konkurenci na poli mobilních telefonů a ochotě spotřebitelů stále dokola kupovat jen mírně inovované modely tomu tak bohužel není.
     JÁ BYCH SI ZA TY PENÍZE KOMUNIKÁTOR NOKIA 9210 NIKDY NEKOUPIL!
NOKIA 9210

čára

Přidat nový názor
čára

Váš email:

Děkujeme za Vaše připomínky či náměty, budou cenným podnětem k naší další práci.
Pokud to bude v našich silách, rádi Vám odpovíme: